środa, 6 grudnia, 2023
Strona głównaPomieszczeniaŁazienkaMałe łazienki z oknem - aranżacja

Małe łazienki z oknem – aranżacja

Wyposażenie łazienki o małym metrażu często jest kłopotliwe, ale są sposoby na optyczne powiększenie takiego pomieszczenia. Należą do nich przede wszystkim duże, szerokie lustra, jednak wiele osób zapomina o prostszym rozwiązaniu, który nie tylko pomoże w tej kwestii, ale także rzuci więcej światła na całą małą łazienkę.

Pomysł na okno w małej łazience

Nawet niewielkie okno w łazience może spowodować cuda. Umieszczone po wschodniej stronie, podczas porannej kąpieli może wręcz poprawiać humor, wpuszczając do pomieszczenia promienie słońca. Okno wychodzące na zachód to kolejna możliwość podziwiania natury – tym razem chodzi o zachodzące słońce, które, zwłaszcza pod koniec sierpnia, chowa się za nieboskłonem, otoczone przepięknymi kolorami nieba. Mała łazienka z oknem jest więc pokojem, który można ciekawie ozdobić, dzięki czemu spędzony tam czas będzie przyjemny i pozytywnie napełni nas energią. W końcu to właśnie w łazienkach dobudzamy się po dłuższym śnie, uzmysławiamy sobie, jaki mamy dzień, ziewamy po raz ostatni. Nie bez powodu nawet mała łazienka powinna być jak najbardziej zadbana, jasna i piękna, nawet dla wymagających gości.

Zalety małej łazienki z oknem

Sprawą drugorzędną, ale również istotną, jest wentylacja, która jest dużo lepsza przy obecnym oknie. Nawet skromne okno, które można otworzyć, sprawia, że codziennie można szybko przewietrzyć łazienkę. Otwierając takie okno po prysznicu czy kąpieli, świeże powietrze wlatuje do łazienki, a nadmierna wilgoć nie zalega na tafli lustra. Światło słoneczne, które wpada do łazienki, jest też idealnym sposobem na perfekcyjny makijaż, działa w końcu dużo lepiej, niż sztuczne, jasne światło, emitowane przez żarówki. Mała łazienka z oknem to również gratka dla fanów wszelkiego rodzaju firan i żaluzji, którzy w tych elementach ozdobnych widzą pomysły na urozmaicenie wnętrza. Warto więc wybierać łazienki z oknem, by dać się ponieść ułańskiej fantazji i stworzyć swoją niepowtarzalną harmonię w tym najważniejszym pomieszczeniu w domu.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments