sobota, 15 czerwca, 2024
Strona głównaPomieszczeniaŁazienkaMała łazienka w bloku wyzwaniem dla kreatywnych

Mała łazienka w bloku wyzwaniem dla kreatywnych

Mała łazienka w bloku kojarzy się z kłopotem i brakiem przestrzeni. Marzenie o dużej wannie może rozwiać metraż mieszkania, którego nie da się powiększyć. Bardzo często w takich pomieszczeniach nie dba się o aranżację, wybiera się najtańsze materiały i urządzenia. Nieraz, chcąc zamontować chociażby elektryczną suszarkę, zmniejsza się drastycznie małą już łazienkę. Najtańsze płytki nie dają pożądanych efektów, źle dobrane dodatki ograniczają przestrzeń użytkową, a pomieszczenie przestaje kojarzyć się z przyjemnością i odprężeniem po całym dniu.

Mała łazienka to mały problem

Jednak, dzięki kreatywności i pomysłowości, można osiągnąć wspaniałe efekty. Między innymi, dzięki dodaniu większego lustra czy lepszego oświetlenia, można optycznie powiększyć małą łazienkę. Pomocne będą także ciepłe, jasne kolory. Warto zadbać o sporą kabinę prysznicową, która mogłaby z powodzeniem zastąpić wannę. W tym przypadku pralkę można przenieść do kuchni, co jest ciekawym, amerykańskim rozwiązaniem. W małej łazience w bloku najlepiej nie instalować suszarek tradycyjnych lub elektrycznych. Dużo lepiej sprawdzi się ta zwyczajna, postawiona w pokoju, chociażby w celach podniesienia wilgotności. W małym pomieszczeniu powinny znajdować się urządzenia i elementy typowe dla zachowania odpowiedniej higieny, a także do relaksu, dlatego najlepiej postawić na porządną kabinę prysznicową. Mała łazienka w bloku może być wspaniałym miejscem na odetchnięcie po całym dniu ciężkiej pracy.

Kreatywność kluczem do optycznego powiększenia łazienki

Warto samemu zająć się aranżacją małej łazienki w mieszkaniu. W ten sposób panuje się nad przestrzenią, a wiele internetowych poradników proponuje różnorodne wykończenia takich pomieszczeń. Wiedza zaś pozwala na wielokrotne opracowywanie przestrzeni pod własny gust, jednocześnie wyrażana jest własna pomysłowość. Małą łazienkę w bloku należy więc potraktować jako ciekawe wyzwanie i próbę stworzenia swojego wymarzonego miejsca na relaks.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments