środa, 6 grudnia, 2023
Strona głównaPomieszczeniaŁazienkaAranżacje małej łazienki z prysznicem

Aranżacje małej łazienki z prysznicem

Najczęstszym problemem w mieszkaniach jest mała łazienka. Metraż, w którym ciężko się obrócić, najczęściej wywołuje złość i niepotrzebne nerwy. Dodatkowym zmartwieniem może być kabina prysznicowa. Małe łazienki z prysznicem są najczęściej spotykane w blokach, jednakże wielokrotnie owe prysznice są małe, mają niski brodzik i niszczeją po kilku latach używania. Skosy także czasami okazują się wyzwaniem, ale z każdym takim wyzwaniem można sobie łatwo poradzić, mając na uwadze kilka faktów.

Metraż łazienki, a dobór brodzika

Podczas zakupu prysznica, warto zwrócić uwagę na to, jakie wymiary mają standardowe brodziki prysznicowe. Wymiary te wynoszą 80cmx80cm lub 90cmx90cm. Zdarzają się też prysznice, które mają 75cmx75cm, co daje niewyobrażalnie małą przestrzeń, w której ledwo mieści się tylko jedna osoba. Musimy także wziąć pod uwagę wysokość mieszkania. W małej łazience z prysznicem, w której sufit jest niżej, niż w standardowych blokach czy domach, nie możemy pozwolić sobie na przeszło trzydziestocentymetrowy brodzik. Warto w tym momencie zainwestować w niski brodzik, ale o wiele większy niż standardowy. Takie rozwiązanie pozwoli na swobodę podczas brania szybkiej czy dłuższej kąpieli.

Mała łazienka z prysznicem jako ciekawa aranżacja

Warto zastanowić się, jak ma docelowo wyglądać pomieszczenie z prysznicem. Przede wszystkim warto optycznie powiększyć małą łazienkę. Fanom surowych, tak zwanych męskich wnętrz, poleca się wykończenie ścian nadające poważny wyraz pomieszczeniu. Chodzi tutaj o między innymi stworzenie efektu niewykończonych ścian o charakterze rustykalnym. Mała łazienka z prysznicem z takim efektem będzie prezentować się zjawiskowo, bez znaczenia, jak będzie wyglądał sam prysznic. W również łatwy sposób można pozbyć się problematycznych skosów w łazience. Wystarczy po długości ściany pociągnąć szklany prysznic, przycięty pod sufit. To rozwiązanie idealne dla tego typu łazienki, pozwalające na uzyskanie świeżego, ciekawego efektu w tym najważniejszym pomieszczeniu w domu i mieszkaniu.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments