sobota, 15 czerwca, 2024
Strona głównaPomieszczeniaŁazienkaMała łazienka z wanną - rozwiązanie idealne

Mała łazienka z wanną – rozwiązanie idealne

Słysząc słowa mała łazienka, bardzo często nie wyobrażamy sobie, że będzie w niej obecna wanna. Zazwyczaj rozmyślamy o kabinie prysznicowej, ale nigdy o czymś większym i znacznie wygodniejszym. Nowoczesne rozwiązania jednak przychodzą nam z pomocą i pozwalają na małym metrażu łazienki zamontować różnego rodzaju, funkcjonalne wanny, dzięki którym zdecydowanie poprawimy sobie humor co wieczór.

Wybieramy wannę do łazienki

Przede wszystkim warto rozejrzeć się po sklepach budowlanych. Wiele z nich oferuje nie tylko standardowe wanny w sporych rozmiarach, ale także wanny narożne czy zdecydowanie mniejsze, a równie funkcjonalne. Kształty dostępnych wanien są przeróżne, co warto wziąć pod uwagę podczas planowania łazienki z małym metrażem. Może się okazać, że w wielkości naszej kabiny prysznicowej znajdziemy idealną wannę na siebie, w której będzie można zażywać aromatycznych kąpieli bez skrępowania. Warto spojrzeć chociażby na wanny narożne. W małej łazience można urządzić kąt z wanną. Chociaż takie wanny są najczęściej jednoosobowe, to i tak taki układ tworzy wiele możliwości na romantyczną kąpieli, która oczyszcza wewnętrznie i zewnętrznie po bardzo ciężkim dniu pracy. Wanna w końcu kojarzy się z komfortem i spokojną kąpielą.

Wielkość i estetyka wanny

Rozmiarów wanien jest bardzo wiele, ale w małej łazience nie każda się zmieści. Nie trzeba więc inwestować w zabudowę wokół niej. Najmniejsze wymiary wanien dostępnych na polskim rynku to 100cm. Jak widać, to dość ekonomiczne rozwiązanie. Im mniej wody będziemy zużywać, tym mniejsze będą nasze rachunki za wodę, co dla wielu jest bardzo istotne. Jest to też idealna wielkość dla rodzin z małym dzieckiem, które trzeba kąpać. Taka wanna jest wygodna i przede wszystkim bardzo bezpieczna dla malucha, a na bezpieczeństwie bardzo nam zależy. W małej łazience wannę najlepiej, także dla własnego bezpieczeństwa, wyposażyć w pasek lub paski światełek led, które stworzą nastrój i wyznaczą ścieżkę do wanny w półmroku. Można je także wbudować w podłogę, otaczając wannę miłym światłem.

[dc_social_feed id=”208″]

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments