środa, 17 kwietnia, 2024

Mała kuchnia w bloku

Mała kuchnia w bloku nie musi stanowić poważnego wyzwania, jeżeli tylko dobrze ją zaprojektujemy. Współczesność gwarantuje nam setki tysięcy rozwiązań, które pomogą z wyborem mebli, aranżacji, stylizacji kuchni. Wystarczy przejrzeć Internet, gazety z zakresu architektury wnętrz lub… nasz poradnik.

Mała kuchnia?

To już nie problem. Ważne, abyśmy zrozumieli, ile miejsca potrzebujemy. Jak duża część z przechowywalnią nam się przyda? Jak duży powinien być zlewozmywak i czy kuchenka zmieści się przy drzwiach? Dokładne rozplanowanie przestrzeni pozwoli nam sobie pomóc. Wybór ułożymy zgodnie z naszą wizją, a dzięki ustaleniu miejsca za pomocą miarki, będziemy mogli dobrze wybrać meble do kuchni lub zamówić je u odpowiedniego fachowca, zajmującego się tworzeniem szafek kuchennych. Często dobrym rozwiązaniem jest kupno zamówionych mebli – gwarantujemy wtedy sobie maksimum zaaranżowanej ciekawie przestrzeni, do której dołączy kuchenka i lodówka w zabudowie. W małej kuchni w bloku ważne jest także pamiętać o tym, by nie układać w niej setki zamkniętych szafek – wystarczą otwarte półki, na których ustawimy słoiki i słoiczki z jedzeniem sypkim i trwałym.

Blok i kuchnia

Kuchnia w bloku, zwłaszcza niewielka, powinna być utrzymana w jasnych kolorach. Może być, owszem, stylizowana na nowoczesność, jednak warto korzystać przy jej tworzeniu z różnych odcieni bieli, na przykład z beżu czy kości słoniowej. Wykorzystajmy więc okno, o ile znajduje się w pomieszczeniu. Nie narzucajmy na niego ogromnej ilości firany, a załóżmy zazdrostki, dzięki czemu do wnętrza będzie wpadało więcej promieni słonecznych – a to automatycznie rozjaśni i powiększy optycznie naszą kuchnię. Musimy pamiętać o tym, aby meble były maksymalnie praktyczne. Obijanie się o elementy kuchenne nie należy do najprzyjemniejszych sytuacji, zwłaszcza podczas przygotowań przedświątecznych. Taka kuchnia jednak jest jak najbardziej do stworzenia – wystarczą dobre plany i odrobina kreatywności. Zapewniamy, że jest to także doskonała zabawa. Bo jakie wyzwanie nią nie jest?

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments