sobota, 15 czerwca, 2024

Materac do łóżeczka

Wybór materaca do dziecięcego łóżeczka może przyprawić o ból głowy, dlatego już teraz zachęcam do przeczytania poradnika, który ten ból szybko odgoni. Przede wszystkim warto wiedzieć, że najważniejsze jest zdrowie dziecka, a nie wygoda finansowa. Odpowiedni materac pozwoli na dobry sen naszego maluszka, a jednocześnie i na nasz spokój. Jak go jednak wybrać?

Materace dla dzieci

Łóżeczko dla dzieci, oprócz tego, że bezpieczne i zabezpieczone przed małymi uciekinierami, powinno mieć też odpowiedni materac, który nie uczula, jest miękki, ale jednocześnie mocno się nie zapada. To zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo, które tak ważne jest przy małym dziecku. Materac powinien więc być, fachowo mówiąc, średnio twardy, umożliwiający równą powierzchnię. To także istotne dla rozwoju dziecka – kręgosłup w wieku kilku miesięcy jest bardzo, bardzo wrażliwy i jego przyszłe ułożenie zależy także od odpowiedniego materacu! Dlatego istotne jest zainwestowanie w materiał, który pomoże nam w utrzymaniu przyszłej sylwetki dziecka w zdrowiu. Wybór odpowiedniego materaca to temat sporny, jednak należy mieć zawsze na uwadze dobro maluszka, a nie swojego portfela. Jakie są jeszcze gatunki materiałowe materacy? Dlaczego aż tak różnią się ceną?

Materac do łóżeczka

Fakt jest taki, że materace bardzo różnią się swoją ceną, w zależności od ich wykonania. Do dyspozycji mamy kilka rodzajów materacy, są to: materace z pianki poliuretanowej, z pianki termoelastycznej; materace gryczane, kokosowe i mieszanki tych dwóch materiałów. Każdy z nich różni się ceną. Zaczynając od najtańszych, naprawdę najtańszych materacy, powinniśmy wspomnieć o piance. Można kupić materac do łóżeczka, który posiada tylko jedną warstwę tej pianki, koszt takiego to około 30 złotych. Im większa ilość warstw, tym droższy materac. Minusem tego połączenia jest zbyt mocne odkształcenie się po dłuższym użytkowaniu, co nie jest dobre dla maluszka i jego kręgosłupa. Gryczane i kokosowe materace mają wiele odpowiednich dla dziecka właściwości – są trwałe, nie odkształcają się. W tym połączeniu mają także bardzo dobre właściwości antyalergiczne. Cena jest o wiele wyższa, niż w przypadku pierwszego materaca, ale, jak wspomniałam, dla naszego dziecka powinniśmy kupować to, co najlepsze.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments