niedziela, 14 lipca, 2024

Łazienka w drewnie

Drewno to materiał wdzięczny, ciepły i przyjemny, z którego należy korzystać, jak tylko wpadnie okazja. Chociaż wyobrażamy go sobie bardziej w „suchych” pomieszczeniach, gdzie wilgotność nie jest aż tak wysoka, to dobrej jakości drewno sprawdzi się także w łazience.

Drewno i łazienka

Drewno rozjaśnia wnętrze. Sprawia, że pomieszczenie wydaje nam się bardzo ciekawe, ciepłe i przyjemne w odbiorze. Drewno to dodatek także uniwersalny. Pasuje do różnego rodzaju mebli, pasuje jako blat, a że jest barwione na wiele kolorów, może być idealnym przełamaniem dwóch przeciwstawnych kolorów – najczęściej czarnego i białego. Łazienka w drewnie wygląda bardzo gustownie. Różne kolory można dobrać do tego materiału, dzięki czemu mamy w czym wybierać i nie musimy martwić się tym, że drewniany blat na przykład nie będzie pasował do wybranego już wcześniej koloru. Prawda jest taka, że ono pasuje idealnie. Pytanie tylko, jakie drewno wybrać, by długo służyło nam w tym pomieszczeniu?

Wybór drewna jako materiału

Przede wszystkim zauważmy, że mamy do czynienia z możliwością stworzenia mebli z drewna klejonego i drewna litego. Oba rodzaje mają swoje plusy i minusy. Dodatkowa pielęgnacja oczywiście również wchodzi w grę. Drewno klejone to drewno tak zwane zahartowane przez zakład – jest dużo lepiej zabezpieczone przed wchłanianiem zapachów i wilgoci, dużo bardziej wyszlifowane, tak, aby przypominało sobą prostą powierzchnię, bez ciekawych dla drewna słojów na przykład. Drewno lite to drewno nieco wzięte z natury – oznacza to, że jest mniej wyszlifowane, dzięki czemu wygląda bardzo naturalnie i pasuje do łazienek pasjonatów przyrody, którzy chętnie zabiorą jej kawałek do własnego domu, a dokładnie własnej łazienki. Zanim wybierzemy drewno za materiał „przewodni” musimy pamiętać właśnie o jego dobrym zabezpieczeniu. Bez niego drewno wchłania wilgoć, puchnie, niszczeje. A nikt nie chce za kilka lat wymieniać drewnianych mebli, tylko dla tego, że jest to po części wrażliwy i delikatny materiał.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments