łazienka na poddaszu

Łazienka na poddaszu? To brzmi jak świetne wykorzystanie nieużywanej przestrzeni, która jednak powinna zostać zagospodarowana! Jak jednak przystosować tę część domu pod łazienkę? Czy aby nie dużo łatwiej zrobić to pod biuro, dodatkowy pokój dla gości, sypialnię…?

Łazienki na poddaszu

Łazienkę na poddaszu trzeba przemyśleć. Musi ona być dobrze zaprojektowana, by wygodnie było w niej brać kąpiele i przygotowywać się na nowy dzień. Poddasze zazwyczaj kojarzy nam się ze skosami, poprowadzonymi pod różnym kątem. Dlatego warto zwrócić uwagę na umeblowanie do takiej łazienki – im bardziej nietypowa budowa, tym większy problem w doborze mebli i urządzeń łazienkowych. Warto w takim momencie zainwestować w przedmioty pod zamówienie – po prostu zamówić u profesjonalistów na przykład kabinę prysznicową lub specjalne szafki i siedziska, dzięki czemu taka łazienka może zmienić się w prawdziwe królestwo, z którego nie będziemy chcieli wychodzić, tak po prostu. Aby jednak wcielić w życie taki plan, powinniśmy zdecydować już w trakcie budowy, w projekcie, że poddasze ma być przeznaczone na łazienkę, gdyż jest to nieco trudne, niż dostosowanie tego metrażu do pokoju czy garderoby, a nawet biura.

Wygoda w łazience na poddaszu

Warto pamiętać, że łazienka na poddaszu musi być wygodna, a także bezpieczna. Uderzenie się w głowę wcale nie jest takie przyjemne, a już na pewno nie bezpieczne. Różnego rodzaju wypadki mogą zadziać się w tym pomieszczeniu, tylko przez naszą upartość – dlatego jeżeli brakuje nam budżetu na łazienkę na poddaszu, to rezygnujemy z tego pomysłu lub wołamy fachowca, który pomoże nam okiełznać nieprzystępny teren na gospodarstwie domowym. To ważne także dla bezpieczeństwa całej rodziny, a to zaś powinno być naszym priorytetem. Równie ważna jest kwestia tego, że urządzenia łazienkowe potrzebują różnych wysokości w takim wnętrzu, a my, podczas codziennych czynności, przybieramy różne pozy – kucamy, schylamy się i prostujemy. Ważne, aby robić to w miejscu, w którym nic nam nie przeszkadza. Inaczej cała nasza łazienka na poddaszu sprawi, że będziemy czuć się w niej źle.