fotel dla gracza

Fotele dla graczy to mebel niezbędny w gabinecie bądź w ich pokoju. To nie tylko zwyczajne krzesło, które pozwoli na bezbolesne przebywanie przed jasnym ekranem komputera. Gry komputerowe stały się bowiem nie tylko rozrywką, ale nierzadko źródłem zarobku, dzięki któremu niektórzy się utrzymują. Warto więc zapewnić sobie lub bliskiej osobie wygodną przestrzeń.

Jak wybrać dobry fotel dla gracza?

Wybór fotela musi zależeć od kilku czynników. Przede wszystkim od wspomnianej wygody, która definiuje dobry fotel dla gracza. Taki mebel może być wykonany z kilku materiałów. Każdy z nich ma swoje zalety i wady. Przede wszystkim możemy wybrać bawełnę bądź tkaninę typu micro, tworzoną z syntetycznych materiałów. Bawełna jest oddychającym materiałem, jednak każde zabrudzenie schodzi z niej bardzo trudno. A wiadomo – podczas gry bardzo często możemy zabrudzić fotel chociażby po wylaniu kawy czy herbaty. Takie plamy będą wtedy wyglądać bardzo nieestetycznie. Tkanina typu micro gwarantuje nam odporność na ścieranie, co również jest bardzo istotne, nie jest jednak tak oddychająca, jak bawełna. Drugim ważnym elementem jest oparcie. Profesjonalne oparcie ma wyginać plecy gracza w bezpieczną pozycję. Musi mieć równie odpowiednie podparcie, by nie dopuścić do mikro urazów. Zagłówek również jest bardzo istotny – warto po każdej rozgrywce zrelaksować się na chwilę, układając na nim głowę.

Cena takiego fotela

Musimy spodziewać się wysokich cen za ten mebel biurowy, właśnie ze względu na budowę i jego przeznaczenie. Takie fotela nie kupi się za grosze, a jeżeli znajdzie się taka okazja – najprawdopodobniej będzie to bardzo źle przystosowany do wymagań mebel. Dlatego warto zorientować się, w jakim sklepie dostaniemy prawidłowo zaprojektowane fotele dla graczy. Cena rośnie także wraz z dodatkami różnego rodzaju – fotel może mieć wbudowane złącze, głośniki, pełnić funkcję multimedialną. Za każdy taki dodatek trzeba zapłacić, i to nie za małe pieniądze. Warto mieć to na uwadze i dopasować go do swoich preferencji. Przy dobrym sprzęcie możemy takie dodatki odpuścić.