łazienka biało drewniana

Biel i drewno – pomyślałam sobie kiedyś, że to połączenie idealne. Jak się jednak sprawdzi na różnym metrażu? Nie będzie to czasem wyglądać zbyt romantycznie i zbyt ciepło? Nie każdy z panów lubi takie krajobrazy architektoniczne, nie mówiąc już o paniach, bo są takie kobiety, które cenią sobie praktyczność i nowoczesność.

Łazienka mała – drewniana

Mała łazienka to zdecydowanie niewielkie pole do popisu, ale dla chcącego nic trudnego. Na początku i na przykład możemy zdecydować, co ozdabiamy drewnem – ten materiał świetnie wygląda na ścianach lub jako meble, a także jako blat, na którym umocowana jest umywalka. Wybór należy jednak do nas. Kilka słów o drewnie powinno nas do niego przekonać. Wszyscy wiedzą, że drewno pochłania wilgoć i zapachy, dlatego kupując je do łazienki, trzeba mieć pewność, że będzie to spory, ale opłacalny wydatek. Drewno, w jakiejkolwiek postaci, musi być bardzo dobrze zabezpieczone, zwłaszcza na małym obszarze. Dzięki temu przetrwa z nami pod właściwą postacią dłuższy czas. Do dużej ilości drewna dodajmy białe wypełnienie – postawmy otwarty, przezroczysty prysznic, ale z białym brodzikiem. Misa umywalki niech będzie potężna i zwróci naszą uwagę na siebie. Lustro to podstawa małych pomieszczeń – niech wypełni naszą łazienkę światłem, dzięki czemu nie uśniemy podczas mycia zębów.

Duża łazienka – biała

Przewaga bieli nie musi być tak bardzo irytująca. Wręcz przeciwnie, biel może zachwycić na kilka sposobów, niezależnie od jej użycia. A raczej – od użycia z głową i po połączeniu z ciekawymi dodatkami, które zagrają ciche, ale nadal pierwsze skrzypce. Biel może być na ścianach, ale obecna w niecodziennym wydaniu. Tutaj również z pomocą przyjdzie nam kamień dekoracyjny lub tapeta z delikatną aplikacją niezbyt oczywistego wzoru. Umywalka i wanna mogą grać główną rolę. Potężne, proste, ale ciekawe jednocześnie konstrukcje, zwracają uwagę, tworząc z łazienki komnatę. Biel możemy wykorzystać jako aplikację na drewnianych meblach, które, definitywnie, muszą stanąć w takiej łazience. Dodatkiem z drewnianym materiałem może być podłoga – taka podłoga jest niesamowicie efektywna.