łóżko z palet

Łóżko z palet to hit ostatnich kilku, kilkunastu miesięcy, ponieważ ludzie cenią sobie bycie eko. Ekologia sprawia, że jesteśmy kreatywni, a kreatywność pobudza nas do twórczych działań. Zwłaszcza młodzi ludzie sami budują sobie meble z tak zwanych odpadów, jak na przykład właśnie palety – dzięki temu wielu z nich ma w domu łóżka wykonane ręcznie, co sprawia, że są dużo szczęśliwsi niż szarzy ludzie.

Łóżka z palet – inspiracje

Łóżko z palet można wykreować na różne sposoby. Można je inaczej pomalować, wybrać dowolny lub kilka kolorów. Można je także ozdobić, na przykład kolorowymi światełkami. Dla sprytniejszych polecam z zapoznaniem się z możliwościami stworzenia w łóżku dodatkowych półeczek, dzięki którym będziemy mieć blisko swoje ulubione rzeczy osobiste bądź lektury. Możliwości jest wiele. Skupmy się przede wszystkim na tym, że najpierw trzeba zdobyć z dobrego miejsca palety, w miarę nowe, by posłużyły nam wiele lat. Musimy wcześniej wykonać też projekt mebla, by mniej więcej wiedzieć, czemu potrzebujemy do budowy. Na pewno jest to szlifierka bądź papier ścierny. Do tego kołki drewniane i obowiązkowo lakiery oraz farby, by nasze łóżko nie było zbyt nudne. Zawczasu warto pomyśleć o materacu – jest to droższy element.

Łóżka z palet – jak się zabrać?

Przede wszystkim musimy zakupić palety, jak wspomnieliśmy. Palety znajdziemy w sklepach internetowych, na różnego rodzaju ogłoszeniach i w firmach produkcyjnych, które ciągle wykorzystują palety. Kupione palety należy przygotować – wyszlifujmy je jak najdokładniej, aby nie mieć problemu z używaniem łóżka. Nikt nie chciałby mieć w ciele ani jednej drzazgi, zwłaszcza że korzystamy z łóżek codziennie. Odpowiednie zabezpieczenie zapewni nam lakier i farba – nawet jeżeli coś ominiemy, to i tak nie będziemy tego odczuwać na własnej skórze. Takie łóżko to dobry pomysł dla fanów życia w zgodzie z przyrodą. Możemy się wykazać, tworząc coś niesamowitego do swojego mieszkania, przy okazji zaoszczędzając sporo pieniędzy. Mamy pewność, że śpimy na czymś stabilnym, własnym, ulubionym.