poniedziałek, 27 maja, 2024

Kuchnia z salonem

Kuchnia połączona z salonem czy też aneks kuchenny, to coraz modniejsze rozwiązanie w naszych jednorodzinnych domach, nierzadko także w mieszkaniach. Modne, bo łatwe w utrzymaniu porządku, tanie i zajmuje o wiele mniej miejsca niż kuchnia i salon oddzielnie. Dobre rozwiązanie dla nowoczesnej wygody? Zastanówmy się.

Kuchnia z salonem

Istnieje kilka zasad aranżacji, które pomogą nam połączyć te dwa pomieszczenia, dzięki czemu nikt nie poczuje się poszkodowany. Wręcz przeciwnie. Wszystkich takie otwarte wnętrze ucieszy. Przede wszystkim zacznijmy od tego, że zwiększa ona szanse na kontakt z domownikami. To ważne zwłaszcza w przypadku dzieci – można częściej namówić je do pomocy w kuchni, ponieważ nie tylko wychowanie szkolne jest istotne. Zwykła pomoc przy pieczeniu babeczek lub przy przygotowywaniu obiadu to cenne doświadczenie, którego nie powinno się unikać. Warto zobaczyć, jaką radość sprawi naszemu dziecku taka pomoc w kuchni. Jestem pewna, że malec, niezależnie, czy to dziewczynka, czy chłopiec, będzie zadowolonym pomocnikiem. Niemniej jednak kuchnia otwarta powoduje, że chcemy ciągle w niej sprzątać po obiedzie. To jest niekorzystny minus, który nie pozwala nam odpocząć po pysznym posiłku, ponieważ chaos wśród brudnych naczyń zdaje się wręcz rosnąć w oczach. Jak temu zaradzić?

Dobre strony kuchni z jadalnią

Postawić półkę bądź parawan, a może ściankę działową? Jest kilka sposobów na delikatne, wręcz subtelne odseparowanie kuchni od jadalni. W tym celu można użyć prostego, składanego parawanu, najlepiej drewnianego. Lub też możemy kupić półkę, na której staną bibeloty, książki kucharskie. Takie oddzielenie może podkreślić piękno obu części pomieszczenia, dodatkowo może też służyć jako przechowywania. A w domach jednorodzinnych takich miejsc nigdy dość! A nawet pokusiłabym się o stwierdzenie, że półek nigdy za wiele w każdym domu, nieważne, czy mieszkamy w bloku, w kamienicy czy w zabudowie szeregowej. Ludzie lubią wiele różnych dodatków, które usilnie wciskają na sklepy. Dlaczego nie możemy z nim skorzystać, by stworzyć nieco prywatności w kuchni?

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments