garderoba na poddaszu

Własna garderoba? Amerykański sen! Każda z kobiet marzy o miejscu, w którym każda część ich odzieży znajdzie swoja półkę lub swój wieszak. Nie każdy może pozwolić sobie jednak na taką fanaberię, ale warto zainteresować się układem własnego domu – być może garderoba stanie na naszym poddaszu?

Garderoba na poddaszu

Poddasze to miejsce niesprzyjające prostej aranżacji. Przez skosy, poddasze staje się miejscem mało dostępnym, które szybko staje się jedną wielką graciarnią. W tym pomieszczeniu składujemy wszystkie masze pamiątki, nieużywane przedmioty i wiele innych rzeczy. Nie wykańczamy tego pomieszczenia – wychodzimy z założenia, nie trzeba w nie inwestować, skoro i tak się do niczego nie przyda. Tymczasem jest to idealny sposób na stworzenie własnej garderoby, w której przechowamy w porządku wszystkie nasze ubrania. I tym samym spełnimy nasz sen o przestrzeni tylko dla naszej odzieży i stylizacji. Taka garderoba może powstać bardzo szybko – wystarczy umiejętnie wykorzystać przestrzeń i zamontować rurki na wieszaki, a także dokupić kilka półek. Warto postawić dodatkową ściankę, także szklaną, która oddzieli garderobę od innej przestrzeni poddasza.

Pomysły na garderobę

Jej wielkość niech zależy od ilości ubrań, a wygląd od stylizacji całego mieszkania. Kobiecej garderobie przyda się dużo światła i ładnych, ciekawych mebli. Pamiętajmy także, aby zrobić przestrzeń wystawową na buty, które kobiety kochają najbardziej. Meble najlepiej ustawić na dwóch, trzech ścianach, ale tak, by nie przeszkadzały podczas mierzenia i przebierania rożnych outfitów. Można zakupić do tej przestrzeni też wolno stojące i tanie stojaki, na których zawiesimy dłuższe sukienki czy delikatne materiały, które mogą się pognieść w razie złożenia. Kolejnym ważnym akcesoriom w garderobie jest oczywiście duże lustro i dobre oświetlenie – bez tych dwóch elementów ani rusz, ponieważ dzięki tafli lustra jesteśmy w stanie dobrać odpowiednią stylizację. Światło ułatwia nam oglądanie ubrań – zapewnia nam także warunki do dłuższego przebywania w tymże pomieszczeniu.