sobota, 15 czerwca, 2024
Strona głównaPomieszczeniaŁazienkaProjekty - małe łazienki

Projekty – małe łazienki

Małe łazienki to skarby, które trzeba powoli odkryć. Dzięki odpowiedniemu projektowi jesteśmy w stanie postawić łazienkę marzeń, bazując na kilku prostych wytycznych, które mamy pod ręką – dosłownie. Internet i magazyny o wnętrzach są pełne inspiracji i projektów, z których można skorzystać. Jak się więc zabrać za projektowanie małej łazienki?

Projekt – łazienka

Przede wszystkim zapytajmy samych siebie, jaką łazienkę chcielibyśmy mieć, a jaka nam się zupełnie nie podoba. Nowoczesne wnętrza są bardzo eleganckie, ale mocno surowe – niektórzy z nas lubią posiadać łazienki ciepłe, które dają poczucie bezpieczeństwa, a nie wyobcowania. Niektórzy też lubią łazienki skąpane w półmroku, a inni jeszcze wolą jasne pomieszczenia, z lustrami, które rozświetlą teren. Większość ludzi lubi właśnie tę ostatnią propozycję, ponieważ w jasnej łazience mamy ułatwione zadanie. Panie widzą swój makijaż, łatwiej im przygotować się do wyjścia. Panowie zaś w dobrym świetle mogą się idealnie ogolić, bez przymusu mrużenia oczu blisko małego lusterka. Dlatego warto przede wszystkim postawić na jasność, a jasność można nieco uspokoić ciemnym kolorem w postaci dodatku bądź nawet mebla. Jak się dalej zabrać za planowanie? Wydzielić sobie strefy, pomierzyć pomieszczenie – zrozumieć, na jakie kombinacja możemy sobie pozwolić na danym metrażu.

Mała łazienka – projektowanie

Dodatki stanowią tło pomieszczenia, podkreślają jego aranżację i styl. Dobrze dobrane, mogą o sto osiemdziesiąt stopni zmienić postrzeganie łazienki. Z małej klitki może powstać pomieszczenie o ciekawej wielkości, które zachwyci najbardziej wymagających gości. Ważne, aby każdy czuł się w niej bezpiecznie i przyjemnie, stąd bardzo ciekawe aranżacje w niewielkich łazienkach, związane z drewnem i kamieniem dekoracyjnym. Drewno samo w sobie jest „ciepłe”. Jego dodatek sprawia, że czujemy się bardziej sielsko, aniżeli przy udziale ceramicznych płytek, tak banalnie dobieranych do większości łazienek. Dekoracyjny kamień sprawi, że nasze pomieszczenie dostanie „stylistycznego wigoru”, co też jest mocnym plusem.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments