kuchnia z jadalnią

Kuchnia z jadalnią? Jasne! To rozwiązanie sprawia, że aż chce się jeść, zwłaszcza, że do kuchni mamy zaledwie trzy kroki. Jak więc to zrobić, aby kuchnia z jadalnią była zawsze dobrym pomysłem? Wiadomo – nie każda pani domu lubi być obserwowana przez gości. Ba, wiele z kobiet, a także mężczyzn, nie lubi, kiedy ktoś obserwuje ich kulinarne poczynania. Więc jak połączyć pomysłowe z pożytecznym?

Kuchnia z jadalnią – stylizacja

Jadalnia to pomieszczenie, do którego najprawdopodobniej będziemy zapraszać gości. W takim pomieszczeniu lub części pomieszczenia mamy do czynienia z ogromnym stołem i krzesłami, więc przestrzeń jest ograniczona. Taki stół najczęściej jest rozkładany – właśnie po to, by pomieścić wszystkich gości. Taka kombinacja może nie przypaść do gustu w momencie, kiedy nasza kuchnia jest całkowicie widoczna, warto więc, wybierając takie rozwiązanie, zainwestować w coś w rodzaju parawanu. Nie chodzi oczywiście o parawan łazienkowy, ale o ten bardziej pokojowy, znacznie ładniejszy, który można składać i rozkładać do woli. Oczywiście, takie rozwiązanie wydaje się czasami zbyt kłopotliwe, ale jeżeli wybieramy małe, wręcz kompaktowe mieszkanie, taka kuchnia może być spełnieniem marzeń. Wystarczy chcieć.

Jadalnia w kuchni – aby na pewno?

Jeżeli kuchnia jest bardzo ozdobnym pomieszczeniem, to znaczy jej stylistyka jest podobna do sielskiej wizji kuchni angielskiej, nie szalejmy z jadalnią. Spróbujmy ją wyważyć za pomocą topornego, drewnianego stołu, który będzie zdobić krótki bieżnik i ewentualnie flakon z kwiatami sezonowymi. Krzesła również dobierzmy drewniane – jeżeli są odpowiednio zabezpieczone i nie stoją blisko kuchenki, można je wybrać i cieszyć się z zakupu na kilka lat. Taka kuchnia to też ograniczenie przestrzeni do sprzątania i przymus utrzymywania porządku – zamykaną kuchnię oddzielimy od niezapowiedzianych gości, zaś kuchnia otwarta zmusza nas wręcz do zachowania harmonii i porządku. Gary w zlewie? Nie do przyjęcia! To dobra kuchnia do małej rodziny i dużej rodziny – dzięki koniecznej przestrzeni.