poniedziałek, 27 maja, 2024

Kominek do wosku

Kominki przede wszystkim kojarzą nam się z ogromnymi urządzeniami, w których można rozpalać ogień. Nie wyobrażamy sobie, że kominek do wosku może być maleńkim, zazwyczaj ceramicznym przedmiotem, dzięki któremu w naszym domu zapanuje ciekawy zapach.

Co to jest kominek do wosku?

Tak, kominek to więc mały przedmiot, który można postawić dosłownie wszędzie. Zazwyczaj zbudowany jest w ten sposób: składa się z podstawki, umieszczonej na nóżkach lub ściankach, między którymi umieszcza się zwykłą świeczkę, zapaloną. Na podstawkę, inaczej miseczkę, kładzie się wcześniej zakupiony wosk zapachowy. I to w sumie tyle, jeżeli chodzi o obsługę tego kominka. Płomień będzie bowiem podgrzewał wosk, ten zacznie się wytapiać, dzięki czemu w naszym domu pojawi się słodki zapach, który utrzyma się przez kilka godzin, w zależności od jakości wosku. Warto pamiętać, że rodzajów takich kominków jest bardzo wiele. Można zakupić ten najbardziej standardowy – zwykły biały, bez ozdób w stylu witrażykow. Można zakupić też taki, który przypomina słonika lub inne zwierzę. Wszystko zależy od naszych preferencji. Kominki do wosku sprawdzą się dobrze na biurku czy na komodzie, a jeżeli chodzi o pomieszczenia – w sypialni lub salonie.

Dbanie o kominek do wosku

Taki kominek jest łatwy w obsłudze, o ile został kupiony z dobrej firmy. Zazwyczaj należy poczekać, aż świeczka, a raczej płomień, całkowicie rozpuści wosk, a zapach zniknie. Zazwyczaj jest kilka takich metod, pierwsza z nich opiera się na szybkim zmrożeniu wosku, czyli wsadzeniu kominku z woskiem do zamrażalki i zaczekaniu. Po piętnastu minutach można kominek wyjąć i delikatnie podwadzić wosk. Kolejnym sposobem, nieco mniej uciążliwym, bo zamrożony na kamień materiał może tak łatwo nie puścić, jest ściągnięcie go jeszcze wtedy, kiedy jest w płynnej postaci. Wystarczy użyć do tego chusteczek lub innych materiałów. Ściągamy płynny wosk szybko i sprawnie, bez urażania powierzchni kominka. Kolejny, ostatni sposób, wiąże się z podwadzeniem wosku wykałaczką. To również dobry sposób, zwłaszcza kiedy wosk dopiero się zetnie.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments