Kolorowa renowacja drewnianych mebli

Pokój dziecięcy, przytulna kuchnia, a może sypialnia w stylu skandynawskim? Pomalowane na kolorowo drewniane meble pozwolą stworzyć przyjazny klimat w różnego rodzaju wnętrzach! Dowiedz się, jak przeprowadzić taką renowację krok po kroku i jakim aspektom poświęcić szczególną uwagę. Żywe, trwałe kolory farb Jedynka staną się Twoim sprzymierzeńcem w projektowaniu estetycznej aranżacji!

Jak wybrać mebel do renowacji? 

Drewniane meble można kupić z drugiej ręki, znaleźć na różnego rodzaju bazarach, a nawet zabrać z wystawki pod osiedlowym śmietnikiem. Wiele osób decydujących się na odświeżenie mieszkania oddaje stoły, szafy czy komody będące w bardzo dobrym stanie! Zanim jednak zdecydujesz się na renowację, koniecznie sprawdź stan wybranego przez Ciebie przedmiotu. Dokładnie go obejrzyj, dotknij, powąchaj – czy powierzchnia jest sucha, nienaruszona, nie nosi śladów pleśni, nie ma pęknięć i widocznych tuneli korników? Czy mebel nie trzeszczy, kiedy mocniej oprzesz na nim rękę? Dopiero po “odhaczeniu” wszystkich tych punktów możesz przystąpić do właściwych prac. 

Renowacja krok po kroku 

Nawet jeśli odnawiany stoliczek czy regał są w idealnej kondycji, będą wymagały przygotowania podłoża przed nałożeniem farby Jedynka. Najpierw dokonaj oczyszczenia i odtłuszczenia drewnianej powierzchni. Jeśli usuwasz warstwy starej farby, pamiętaj też o dokładnym odpyleniu. 

Kiedy drewno jest już całkowicie suche, matowe i gładkie, możesz rozpocząć malowanie. Wybór narzędzia (wałek, pędzel, natrysk) należy do Ciebie – pamiętaj jedynie, aby często mieszać farbę. Optymalna liczba warstw to dwie; nakładaj je w odstępie nie mniejszym niż dwie godziny. 

Farby Jedynka – kolory, które odmienią meble! 

Skoro znasz już całą instrukcję renowacji z malowaniem, możesz skupić się na tym, co najprzyjemniejsze: wyborze kolorów. Jedynka Deco & Protect Drewno i Metal dostępna jest w osiemnastu odcieniach, w wersji mat oraz połysk. Wśród nich znajdziesz subtelne tony, takie jak Karmelowe zauroczenie, Waniliowe momenty czy Letnie niebo. Takie warianty kolorystyczne idealnie nadają się do pastelowej aranżacji i świetnie sprawdzą się zarówno we wnętrzu, jak i na tarasie lub w ogrodzie. 

Jeśli masz ochotę na odważniejsze stylizacje, rozważ Apetyt na czerwień, Magię turkusu lub Dzień pełen słońca. To niezwykle wyraziste odcienie, dzięki którym uzyskasz efektowny akcent kolorystyczny w tworzonej aranżacji. . 

Wybierz kolory farb Jedynka (www.farbyjedynka.pl), które najlepiej odpowiadają Twoim gustom! Z pomocą Jedynka Deco & Protect Drewno i Metal możesz odmalować drewniane meble, jednocześnie zapewniając im ochronę i osiągając elegancki efekt wizualny.