klosze do lamp

Rzadko wyobrażamy sobie lampy w postaci gołej żarówki, która świeci mocniej lub mniej. Owszem, taki widok przypomina nam kadr z filmu fantastycznego – horroru. Ale czy aby na pewno goła żarówka pasuje do domu? Ona nie. Ale lampa z kloszem już tak! Podpowiadamy, jak wybrać tę najlepszą.

Klosze do lamp – jak wybrać?

Kloszy do lamp jest bardzo wiele, potrzebne są tak naprawdę w każdym pomieszczeniu i każdym budynku, bez znaczenia na jego przeznaczenie. Światło to bardzo ważne źródło energii, musi mieć więc elegancką obudowę. Takie klosze tworzy się z różnych materiałów. Abażury, zwłaszcza niektóre, potrzebują odpowiedniej przestrzeni, warto też w nie zainwestować, ze względu na to, że są ciekawą ozdobą. Warto więc przede wszystkim dopasować go do salonu, do ogólnej aranżacji, by potem nie żałować wyboru. To ważne w przypadku na przykład kloszy na lampy stojące, które są umiejscowione na przykład stołu dla gości. Klosze mają też różne funkcje. Mogą być ozdobne lub czysto praktyczne. Wybór zależy od nas samych. Osobiście wybieram jasne klosze w ciekawym kształcie – łączę dzięki temu obie zalety na jeden raz.

Klosz do lampy

Dajcie się kloszom zauważyć – polski rynek prezentuje wiele ciekawych i bardzo udanych modeli, dzięki czemu nie tylko dom, ale i biuro zajaśnienie pięknem. Klosze to teoretycznie prosty wybór. Ale na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę, by były one jeszcze piękniejsze? Przede wszystkim – jakość klosza. Nieopaczne obicie się o lampę lub lampkę może spowodować uszczerbek, który nie będzie pięknie się prezentował. Dotyczy to tanich kloszy, które nie są zbudowane z mocnego materiału, są wykonane niedbale i już od nowości mają stado mikrourazów na swojej powierzchni. Dodatkowo, jeżeli wybierasz klosz materiałowy, sprawdź, czy aby na pewno żarówka nie spowoduje pożaru. Zbyt szybkie rozgrzewanie się może prowadzić do wzniecenia pożaru, a tego byśmy nie chcieli. Dlatego warto ponad estetykę, czasami wynosić czystą praktyczność, dla własnego bezpieczeństwa.