niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaPomieszczeniaDrzwi przesuwne - naścienne

Drzwi przesuwne – naścienne

Małe mieszkania potrzebują wyjątkowych rozwiązań. Jednym z takich rozwiązań jest połączenie praktyczności z łatwym otwieraniem drzwi pokojowych. Jesteście gotowi na innowację, która sprawdzi się w każdym domu?

Drzwi przesuwne – na ścianę

Czasami w domach brakuje nam świeżych rozwiązań. Wiele osób ceni sobie nie tylko wygodę, ale i innowacyjne metody zaspokajania aranżacyjnego głodu. Takie wyjście jest bardzo subtelne – także w prawdziwym tego słowa znaczeniu, a nie tylko w przenośni. Takimi drzwiami nie da się trzaskać, dużo trudniej je obić. Minusem jest to, że nie mogą stać w ich zasięgu inne meble, które utrudniałyby przesuwanie. Takie przesuwanie wiąże się jednak i tak z większa wygodą, niż ciągłe otwieranie. Problemem jest tylko to, że nie każdy chce traktować drzwi jako ozdobę. A w tym przypadku to właśnie drzwi zajmują ścianę, robiąc za obraz czy inne, naścienne dzieło sztuki. Naścienne drzwi przesuwne to sposób na tanią alternatywę dla wsuwanych drzwi w ścianę. Przede wszystkim łatwiej wykonać takie drzwi, aniżeli trudzić się przy dostawianiu ewentualnie kolejnej ścianki, która umożliwi zabudowę dla drzwiczek. Takie rozwiązanie daje więcej swobody i mniejszą ilość bałaganu, nie wspominając o nieszczęsnych kosztach.

Dla kogo przesuwane drzwi?

Na pewno nie dla młodych ludzi, nastolatków. Przesuwane drzwi nie są tak szczelne i komfortowe, a młody człowiek jednak woli mieć tak zwany święty spokój i wyluzowac się przy głośnej muzyce. Taki stan rzeczy nie będzie przeszkadzał tylko jemu, ale i rodzicom – dlatego w takie drzwi warto inwestować w zupełnie innym przypadku. Możemy nimi na przykład oddzielić salon od kuchni, jeżeli oba pomieszczenia są nad wyraz duże. Dzięki czemu gospodyni będzie mogła słyszeć gości, ale nikt nie będzie przeszkadzał jej w przygotowywaniu jedzenia, dosłownie patrząc jej na ręce. To rozwiązanie sprawdzi się też przy oddzieleniu korytarza i salonu, by nie było widać niechcianych elementów domu. Warto nad tym pomyśleć, kiedy zastanawiamy się nad przesuwnymi drzwiami do naszego domu.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments