poniedziałek, 27 maja, 2024
Strona głównaPomieszczeniaŁazienkaKabina prysznicowa bez brodzika

Kabina prysznicowa bez brodzika

Kabina prysznicowa nie zawsze jest najładniejszą ozdobą naszej łazienki, ale w łazience, na etapie budowy domu, można stworzyć kabinę prysznicową bez brodzika. Takie kabiny kojarzą nam się przede wszystkim z nowoczesnymi, drogimi budynkami – jednak można je postawić w każdym domu.

Kabina prysznicowa – bez brodzika

Taka kabina optycznie powiększa pomieszczenie. I to porządnie. Nawet w małej łazience, właśnie z tym rodzajem prysznicu, może się nam wydawać, że siedzimy w dużym pomieszczeniu, które nas nie ogranicza. Jednak tworzenie takiej kabiny musi się odbywać już w trakcie budowy domu, a nie w ramach wykończenia. Dzieje się tak, ponieważ podłogę trzeba od razu przygotować. Musi ona pozwalać wodzie spływać do odpływu, dlatego powinna być złamana pod kilkoma kątami, by właśnie to umożliwić. Takie rozwiązanie jest dobre w domach, w których mamy możliwość pilnowania prac budowlanych. W blokach musimy zadowolić się gotowymi prysznicami, które oczywiście nie są brzydkie. Ale szklana kabina prysznicowa bez brodzika nie ma tak wielu zalet, jak się wydaje. Mówiąc inaczej, ma też sporo wad, które skutecznie rozpraszają zalety.

Wady kabiny bez brodzika

Wad jest kilka, między innymi pierwszą taką najpoważniejszą jest duży koszt postawienia takiej konstrukcji. Jest to na tyle utrudniona rzecz, że nie jesteśmy często w stanie zrobić tego sami. O ile nowy prysznic, zwyczajny, uda nam się zamontować bez pomocy specjalistów, o tyle w takim wydaniu prysznic powstanie tylko i wyłącznie dzięki pomocy profesjonalnego montera. To jednak, właśnie, generuje koszty. Kolejną wadą jest hydroizolacja, czyli odpowiednie zabezpieczenie przestrzeni pod prysznicem. Musimy pamiętać, że odpływ leży tylko kilka centymetrów poniżej linii podłogi, a zbyt szybka ilość płynącej wody może przelać się nie tylko na naszą łazienkę, ale i niżej, do łazienki sąsiadów. A tego definitywnie musimy uniknąć. Definitywnie musimy uniknąć też prób wpasowania tego prysznicu do mieszkania i gotowej łazienki, ponieważ możemy napotkać się z setką problemów, których po prostu tak łatwo nie przejdziemy.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments