niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaPomieszczeniaMały salon w bloku

Mały salon w bloku

Salon to miejsce przeznaczone nie tylko dla domowników, ale także dla gości. Wiedzą o tym wszyscy miłośnicy wyprawia różnego rodzaju przyjęć – tych małych i dużych. Jak jednak w małym salonie stworzyć odpowiednią atmosferę dla każdego i w taki sposób, by nikt na siebie nie wpadał nawet podczas codziennych czynności?

Mały salon

Wyzwaniem dla wielu jest stworzenie miejsca, w którym czulibyśmy się dobrze, zwłaszcza jeżeli metraż nie pozwala nam zaszaleć. Niewielka przestrzeń może skutecznie zniweczyć plany na przykład o konsolach, które wymagają ruchów całego ciała. Może nam zawadzać stół, a nawet sofa, której nijak nie przesuniemy. Dlatego zawczasu, to jest przed planowanymi zakupami, warto ustalić kilka ważnych stref w salonie. Jedna z nich to strefa jadalniana, jeżeli jesteśmy pozbawieni dużej kuchni. Druga zaś to strefa rozrywkowo-wypoczynkowa, czyli z wygodnymi fotelami, w których warto się rozłożyć i poczytać książkę. Naturalnie potrzebujemy też miejsca na regał i na strefę gry, jeżeli jesteśmy (bądź nasze dzieci) miłośnikami tego odłamu rozrywki. Telewizor powinien być skierowany do wnętrza pokoju tak, byśmy w spokoju mogli obejrzeć ulubiony serial. Zasady te na pierwszy rzut oka są proste, ale co zrobić, jeżeli najpierw głowimy się nad kolorami salonu, a nie nad meblami?

Salon w bloku

Zastanówmy się, które ciepłe kolory pozwolą nam się czuć dobrze w salonie. Pamiętajmy, że jasność znacznie powiększy optycznie metraż, dzięki czemu być może uda nam się odpowiednio poukładać przestrzeń tak, by była ona jak najbardziej zadowalająca. Jasne kolory współgrają z modnym drewnem i ciekawymi meblami, bardzo nowoczesnymi. Możemy wyposażyć jasny salon w ciemne meble, które dopełniają ten kolor, jednocześnie sprawiając, że nie jest on tak bardzo mdły, jak może się wydawać. Jeden, dwa toporne meble sprawią, że salon stanie się bardzo elegancki, może nawet nieco staromodny, ale w dobrym tego słowa znaczeniu. Delikatna sofa podkreśli kontrast. Warto pamiętać o kontrastach, gdyż są one bardzo dobrymi pomocnikami przy aranżowaniu każdego wnętrza.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments