łazienka w bloku

Łazienka w bloku nie kojarzy się z pomieszczeniem, w którym można zaszaleć. Wręcz przeciwnie – często skutecznie może ograniczyć nasze plany, związane na przykład z postawieniem wanny. Jednakże niektóre łazienki gwarantują nam rewelacyjne, architektoniczne rozwiązania, z których możemy skorzystać w każdym przypadku.

Łazienki w bloku

Wszystko zależy od metrażu pomieszczenie. Kiedy jest on spory, żadna aranżacja łazienkowa nie stanowi dla nas problemu. Możemy w takiej postawić i wannę i spory prysznic, z których będziemy korzystać wedle życzenia. W taką łazienkę wpasuje się też szafa i pralka do zabudowy, która pomoże przedrzeć się przez kosze brudnych ubrań. Jednak duża łazienka w blokach to tylko marzenie wielu, nie w każdym mieszkaniu bowiem trafimy na wystarczająco dużą łazienkę, która można ładnie i bezproblemowo rozplanować. Bardzo często mamy do dyspozycji niewielki metraż, a jeżeli kupujemy mieszkanie na rynku wtórnym, takie łazienki są urządzone niemodnie i tradycyjnie – ściany pokryte uniwersalnymi wręcz płytkami, prosty model wanny bądź prysznica. Takie rozwiązanie wcale nas nie zadowala, wręcz przeciwnie – najchętniej wymienilibyśmy całe wnętrze, aby było ładniejsze i bardziej przyjemne dla oka. To również można uczynić, pamiętając o kilku ważnych pomocach, które powiększa nam pomieszczenie.

Mała łazienka – sposoby na powiększenie optyczne

Lustra to nasi najlepsi przyjaciele, zwłaszcza jeżeli powiesimy je w tak ważnym miejscu, jakim jest łazienka. W łazience lustro duże, szerokie, obejmujące większą część sylwetki, po prostu powiększy pomieszczenie. Dodając do tego lampki na przewodzie bądź typowe ledowe oświetlenie, możemy otrzymać bardzo ciekawą mieszankę, która dodatkowo powiększy łazienkę. Zainteresujmy się doborem barw, nie skupiajmy się tylko na płytkach. Bardzo często inne materiały dobrze sprawdzą się w łazience, wystarczy tylko przejrzeć oferty na stronach internetowych lub też w magazynach zajmujących się tworzeniem łazienek i innych pomieszczeń w domu. Jasne kolory powiększają, polepszają nastrój i sprawiają, że każda minuta, spędzona w łazience, jest bardzo dobrym czasem odnowy po trudnym dniu pracy i obowiązków.