Jaką suszarkę wybrać do domu?

Jedną z najczęstszych czynności, wykonywanych w domowych pieleszach, jest pranie, z którym nierozerwalnie wiąże się oczywiście suszenie wypranych ubrań, bielizny osobistej, czy ręczników. Mieszkania i domy mają różne gabaryty i trzeba gdzieś to pranie rozwiesić, tak by jak najefektywniej mogło wyschnąć. Suszarka, którą ostatecznie wybierzemy do naszego lokum, ma duże znaczenie. Spójrzmy zatem, czym dysponujemy i z czego warto skorzystać, aby nasze pranie wyschło w jak najlepszym porządku. Nie ma nic lepszego niż zapach świeżo wysuszonego prania o poranku.

1. Elektryczna suszarka łazienkowa

2. Suszarka ogrodowa

3. Suszarka na grzejnik

4. Suszarka ścienna i sufitowa

5. Suszarka stojąca

6. Najlepsza suszarka na pranie dla Ciebie

 

Elektryczna suszarka łazienkowa

Rozglądając się za najbardziej efektywnym urządzeniem do suszenia ubrań, warto wejść na stronę: https://www.castorama.pl/produkty/urzadzanie/akcesoria-lazienkowe/suszarki-lazienkowe-i-wagi.html. Castorama to jeden z największych graczy na polskim rynku produktów AGD i sprzętu domowego. Można tutaj znaleźć suszarki do prania bardzo różnego typu, które łatwo dopasujemy do naszych warunków mieszkaniowych. Pranie, które suszy się zbyt długo, nie cieszy nikogo. Suszarki są o wiele bardziej efektywne w suszeniu niż rozwieszanie prania na przypadkowych grzejnikach, etc. Zwłaszcza w zimne miesiące w Polsce problem z suszącym się praniem narasta. W lato najlepiej suszyć ubrania w ogrodzie, czy na podwórku, ale większość z nas o takim komforcie może tylko pomarzyć. Dobrym rozwiązaniem jest także balkon, ale zimową czy jesienną porą ta opcja też odpada. Suszarka jest więc urządzeniem, które musi się znaleźć w każdym domu nad Wisłą.

Dobrym rozwiązaniem może okazać się elektryczna suszarka łazienkowa, która pozwoli nam szybko osuszyć nasze pranie. Jej zaletą jest to, że pranie na niej powieszone schnie o wiele szybciej niż na tradycyjnych stojących, bądź wiszących urządzeniach. Koszt takiego suszenia będzie oczywiście wyższy, gdyż do pracy, jak sama nazwa wskazuje, potrzebują prądu. No i na pewno jest to mniej ekologiczne rozwiązanie od zwykłego suszenia. Przyda się ona na pewno osobom, którym zależy na czasie. Suszarki mogą być stojące lub wiszące, łatwo więc dopasujemy odpowiedni produkt do gabarytów najmniejszej nawet łazienki. Najlepiej by nie miały one możliwości kontaktu z dziećmi, a gniazdka do których je podłączamy muszą być uziemione. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo musi iść w parze z funkcjonalnością. Ich cena jest zdecydowanie wyższa od kwot, które musimy zapłacić za zwykłe urządzenia do suszenia.

Suszarka ogrodowa

Dla tych, którzy dysponują ogrodem albo kawałkiem wolnego podwórka, wyśmienitą propozycją na ciepłe miesiące w roku, będzie suszarka ogrodowa. Wykonana z aluminium, nie rdzewieje i pozwala na wywieszenie naprawdę dużej ilości prania na świeżym powietrzu, dzięki czemu całą pracę wykonuje za nas słońce, a pranie pachnie jak nigdy przedtem. Oczywiście możemy z niej korzystać tylko wtedy, kiedy na zewnątrz jest ciepło. Tańsza od suszarek elektrycznych, na pewno sprawdzi się w sprzyjających warunkach atmosferycznych.

Suszarka na grzejnik

W niewielkich mieszkaniach, takich jak kawalerki, czy np. wynajmowane pokoje, można pokusić się o zakup suszarki grzejnikowej. Jest to rozwiązanie niedrogie, dostępne już od kilkudziesięciu złotych, które pozwoli wysuszyć pranie w niewielkich pomieszczeniach. Łatwo zdejmowalna – możemy ją schować w szafce albo pod łóżkiem. Należy pamiętać, że suszenie ubrań bezpośrednio na grzejniku, zwłaszcza elektrycznym, może się okazać fatalnym w skutkach pomysłem. Suszarka na grzejnik doprowadzi co prawda do większego zużycia ciepła, ale jest rozwiązaniem bezpiecznym i wartym uwagi.

Suszarka ścienna i sufitowa

Do najpopularniejszych suszarek należy zaliczyć suszarki ścienne i sufitowe. Zwłaszcza te ostatnie, zamontowane w łazience lub na balkonie, pozwalają na bezkolizyjne korzystanie z tych pomieszczeń w innym celu, podczas gdy nasze pranie swobodnie suszy się wysoko, pod sufitem. Suszarka ścienna może być zamontowana w dogodnym miejscu, np. na ścianie balkonu czy łazienki. Po wysuszeniu ubrań zajmuje bardzo mało miejsca i nie przeszkadza mieszkańcom. Są to opcje dla tych z nas, którzy piorą większe ilości odzieży jednorazowo.

Suszarka stojąca

Najprostsze suszarki stojące kupimy już za kilkadziesiąt złotych. Można na nich powiesić całkiem duże ilości prania. Należy jednak pamiętać, że po rozstawieniu zajmują dość dużą przestrzeń, warto więc stosować je tam, gdzie nie będą blokowały zwykłego ruchu w mieszkaniu, gdyż ciągłe przestawianie suszarki z praniem może być męczące i niekomfortowe.

Najlepsza suszarka na pranie dla Ciebie

Jaką suszarkę zatem wybrać? Ano taką, która będzie dopasowana do naszych potrzeb. Koniecznie także trzeba ją będzie zwizualizować sobie w konkretnym miejscu naszego domu, o którym wiemy, że pranie będzie tam mogło spokojnie suszyć się tak długo, jak tego wymaga. W lokalizacjach mających dostęp do ogrodu lub balkonu, warto zaopatrzyć się w dodatkową suszarkę, dzięki której będziemy mogli, np. w lecie, wysuszyć nawet największe pranie siłami natury.