Jak zorganizować sobie szafę?

Regularnie sprzątamy szafę z ubraniami, a tam ciągle wkrada się bałagan. To zjawisko znane niemal wszystkim. Na te problemy istnieje jednak pewne remedium. Wystarczy odpowiednio zorganizować dostępną przestrzeń. Czasem kilka przydatnych gadżetów zdecydowanie poprawia komfort życia. Dodatkowy wieszak, uchwyt albo przegródka – co warto wybrać? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

W czym tkwi problem?

Przede wszystkim musisz się zastanowić, które fragmenty Twojej szafy są szczególnie problematyczne i jaką przestrzeń można w niej lepiej zagospodarować. Czasem rozwiązania są bowiem bardzo proste. Wystarczy dodatkowy wieszak albo przegródka, która umożliwi uporządkowanie posiadanych ubrań i gadżetów. Warto też pamiętać o tym, że rzeczy, z których korzystamy najczęściej powinny być łatwo dostępne. Z kolei wysokie i nieporęczne półki oraz tył szafy lepiej wykorzystać na rzadko używane rzeczy, jak chociażby spodnie narciarskie, które wyciągamy co najwyżej dwa razy w roku. W bardzo małych przestrzeniach często wymienia się też garderobę w zależności od pory roku. Przy okazji można wyrzucić to, czego już nie nosimy.

Wieszak, szuflada, pudełko, haczyk…

Nie wiemy jak wygląda Twoja szafa i w czym tkwi Twój problem. Istnieje jednak kilka przydatnych trików, które warto zastosować, aby lepiej zorganizować dostępną przestrzeń. Doskonałym rozwiązaniem jest na przykład “piętrowy” wieszak na spodnie. Jeżeli do tej pory wieszałaś spodnie pojedynczo, warto się za nim rozejrzeć. W ten sposób na jednym wieszaku w przejrzysty sposób zorganizujesz wszystkie posiadane spodnie i oszczędzisz trochę przestrzeni. Innym świetnym rozwiązaniem jest stosowanie pudełek i przegródek do szuflad. Dzięki nim rozdzielisz na przykład skarpetki wysokie, skarpetki niskie, skarpetki do balerin, majtki, staniki, paski i inne, posiadane gadżety.

Ubrania sezonowe – jak przechowywać?

Z pewnością posiadasz też pulę ubrań, którą ubierasz tylko w określonej porze roku. Na przykład krótkie spodenki i kuse sukienki zakładasz tylko latem, a grube swetry, czapki i ciepłe szaliki wyłącznie zimą. Te ubrania zajmują sporo miejsca w szafie, a niejeden Twój wieszak ledwo się trzyma pod ich ciężarem. Istnieje jednak pewne, sprytne i bardzo wygodne rozwiązanie. Coraz więcej osób decyduje się na specjalne worki próżniowe. Posiadają one wygodny suwak, który szczelnie je zamyka, a także tak zwany otwór pompujący. Wkładamy do worka ubrania, zamykamy suwakiem i odsysamy powietrze przy pomocy odkurzacza. Efekt – ubrania zajmują zdecydowanie mniej miejsca. A gdzie kupić takie gadżety? Należy szukać dobrych sklepów z akcesoriami do domów i mieszkań.