Jak zamówić neon LED naszych marzeń?

Neony były dostępne na rynku, od kiedy pamiętajmy. Jednak chyba zgodnie przyznamy, że niczym nie przypominają tych, które obecnie się produkuje. Przeszły ogromną metamorfozę. W tamtych czasach raczej nie zdecydowalibyśmy się na zakup neonu do swojej firmy, ale obecnie jest to świetna forma reklamy oraz genialna ozdoba estetyczna. Jak zamówić neon?

Musisz wiedzieć, czego chcesz

Na rynku obecnie znajdziemy bardzo dużo firm, które zajmują się neonami. Gdy oczekujemy neonu spersonalizowanego, a więc takiego wykonanego na naszej własne zamówienie, to musimy poszukać firmy, która zajmuje się projektowaniem neonów oraz realizacją projektu. Jest ich dosyć sporo.

Znajdźmy taką firmę, która od lat pracuje w tej branży i neony LED nie mają przed nią żadnych tajemnic. Współpracę z firmami zajmującymi się produkcją neonów możemy podjąć na dwojaki sposób. Może to być:

  • Współpraca stacjonarna (udajemy się do biura firmy i zamawiamy wymarzony projekt),
  • Współpraca online (wszystko załatwiamy z poziomu komputera i nie musimy się nawet ruszać sprzed niego).

Zdecydowanie szybsza i wygodniejsza jest druga opcja. Podczas pierwszego kontaktu/spotkania z firmą, czy to stacjonarnie, czy też internetowo przedstawiamy wszelkie swoje potrzeby, przemyślenia oraz wszystko to, co chcielibyśmy finalnie otrzymać. Gdy o czymś nie powiemy, to nie liczmy, że pracownik danej firmy potrafi czytać nam w myślach i jakoś się domyśli. Brief musi być przeprowadzony bardzo dokładnie i starannie. Pracownik firmy wszystko sobie zapisuje i w głowie szykuje dla nas koncepcję.

Jak zamówić neon LED naszych marzeń?

W oczekiwaniu na projekt

Podczas pierwszego spotkania poza rozeznaniem, na pewno padnie pytanie o budżet. Lepiej określić, jaką kwotę możemy przeznaczyć na zakup neonu, aby później się nie rozczarować. Zaoszczędzi to także pracy firmie, która będzie wiedziała, że musi się zmieścić w danej kwocie.

Później następuje okres, w którym firma przygotowuje dla nas projekt. Najczęściej otrzymujemy dwie lub trzy opcje. Musimy się do nich odnieść. Pamiętajmy o tym, że jest to jeszcze faza projektowa, a więc można co nieco zmienić.

Gdy dojdziemy do porozumienia i zaakceptujemy projekt, to przyjdzie nam tylko oczekiwać na jego realizację. Jaki to jest czas? Trudno odpowiedzieć dokładnie na to pytanie. Bywa różnie. Wszystko zależy od firmy, ale także od neonu. Mogliśmy się przecież zdecydować na najprostszy neon, a mogła nas ponieść fantazja i kreatywność i nad danym neonem firma będzie musiała się sporo napracować. Oczywiście, im bardziej skomplikowany jest neon i jego wykonanie, tym będziemy musieli za niego więcej zapłacić. Gdy chcemy osiągnąć efekt „wow”, to musimy się liczyć z wydaniem pewnej kwoty.

Najważniejsze jest to, aby finalnie efekt nas nie rozczarował, a żebyśmy byli w pełni zadowoleni i oczarowani. Dotyczy to nie tylko nas, ale także naszych klientów, których przecież nowoczesny neon ma przyciągnąć jeszcze bardziej. Warto zastanowić się nie tylko nad neonem zewnętrznym, ale także ożywić nieco wnętrze nieco mniejszymi neonami wewnętrznymi.