środa, 17 kwietnia, 2024
Strona głównaPoradnikiJak wybrać odpowiednie lampy wiszące do pokoju dziecięcego?

Jak wybrać odpowiednie lampy wiszące do pokoju dziecięcego?

Kiedy stajemy w obliczu dobrania odpowiedniego oświetlenia do pokoju naszego dziecka, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim ważny jest wiek malucha. W przypadku niemowlaka światło nie może być zbyt intensywne, natomiast w pokoju nastolatka należy zadbać o takie, które umożliwi mu naukę w komfortowych warunkach. Bez względu jednak na potrzeby naszego podopiecznego, w każdym pokoju powinno być zamontowane światło ogólne czyli tak zwane wiszące. Jak zatem wybrać odpowiednie lampy wiszące do pokoju dziecięcego? O tym powiemy sobie właśnie w tym artykule.

Lampy wiszące w pokoju niemowlęcia

Wybierając oświetlenie do pokoju niemowlaka powinniśmy kierować się przede wszystkim tym, że większość czasu spędza on w pozycji leżącej. W związku z powyższym zbyt intensywne oświetlenie może niekorzystnie wpływać na jego wzrok, stwarzać dyskomfort i doprowadzać do płaczu. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie lampy w osłonki na żarówkę. Ponadto warto wybrać klosz, który będzie powodował rozproszenie światła. W tym wypadku świetnie sprawdzi się ten w kształcie owalu tudzież kuli.

Kolejną istotną kwestią jest możliwość regulowania wysokości, która pozwoli nam na samodzielne decydowanie o tym, jak jasno ma być w pokoju malucha. Jeśli planujemy zamontowanie tylko jednej lampy w pomieszczeniu, w którym przebywa nasze dziecko, rozważmy zakup tej posiadającej funkcję ściemniania. Dobrym rozwiązaniem jest także zaopatrzenie pokoju malucha w lampy wspomagające, które będą emitowały delikatne oświetlenie, a tym samym nie nadwyrężą wzroku dziecka.

Lampy wiszące w pokoju starszego dziecka

W przypadku starszych dzieci dobór odpowiedniego oświetlenia jest dużo łatwiejszy. Przede wszystkim należy się skupić na tym, aby światło powodowało, że pokój stanie się jasny i zachęci naszego podopiecznego do zabawy. Ponadto ważną kwestię stanowi także wygląd klosza. Jeżeli planujemy jego zakup do pokoju dziewczęcego, warto postawić na wzory i kolory dziewczęce, natomiast w przypadku pokoju chłopięcego idealnym rozwiązaniem będą te dedykowane chłopcom. Wiele ciekawych modeli znajdziesz w sklepie https://elampki.pl/.

Lampy wiszące w pokoju nastolatka

W pokoju młodzieżowym koniecznym jest zastosowanie odpowiedniego oświetlenia, które będzie sprzyjało nauce czy surfowaniu w internecie. W związku z tym w centralnej części pokoju należy umiejscowić światło najjaśniejsze, odpowiadające dziennemu. Aby nadać mu odpowiednią barwę warto wybrać klosz o białym wnętrzu, gdyż odbije on światło żarówki i sprawi, że pomieszczenie będzie dobrze oświetlone. Nie zapomnijmy również zadbać o to, aby na biurku naszego dziecka znalazło się światło wspomagające w postaci lampki biurkowej.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments