Household shopping concept. Mature bearded man examining orthopedic mattress at furnishings store. Handsome male customer choosing new bed at furniture shop

Wielu rodziców zastanawia się nad tymże, jakie materace dziecięce dobrać. Teraz dostępne są różne materace dla dzieci, więc z pewnością dobór owego właściwego nie winien stanowić większego problemu. Badania pokazują, iż rozwój neurologiczny dziecka jest odpowiedni do jego klasy snu.

Odpowiedni sen jest potrzebny dla zdrowia, odpowiedniego nastawienia oraz rozwoju dziecka. Więc istotne jest, żeby poznać wartości najdoskonalszych materacy dla dzieci oraz uwagi traktujące zakupów.

Jak dobrać odpowiednie materace?

Materacom używanym mówimy zdecydowanie NIE! Materace mają to do siebie, iż niestety się przekształcają. Więc nie zaleca się używania materacy po kimś, szczególnie gdy mowa o niemowlętach oraz niewielkich dzieciach. U małego dziecka doskonale sprawdzi się materac dość twardy. Twardy byłby torturą dla kręgosłupa małego dziecka, tymczasem za miękki nie utrzymywał właściwego jego ciała. Doskonały materac do spania nie winien się przekształcać (nie mogą się tworzyć się wcięcia w okolicy głowy i pupki dziecka). Miękkość materaca jest też niezwykle istotna. Odpowiedni materac dopasowuje się do kształtu ciała oraz się nie zniekształca.

Materac lateksowy

Materace lateksowe są doskonałe dla uczuleniowców oraz niezwykle dobre dla kręgosłupa. Należy pamiętać jedynie o jednym, iż niestety lateks lateksowi nie jest równy. Nie da się znaleźć jeszcze materaca zrobionego ze 100% lateksu naturalnego. Wytwórcy ograniczają wydatki mieszając ilość materaca z lateksem sztuczny, jaki niestety nie ma aż tak pozytywnych opinii. Lateks kojarzy się też ze sztucznością oraz aromatem gumy, nie jest też wytrzymały na oddziaływanie pleśni. Ze względów na odpowiednią osłonę termiczną nie są zalecane dla osób, jakie się zbytnio pocą.

Odpowiednie zwyczaje

Materac raz kupiony, nawet najdroższy, niewątpliwie nie będzie nam służył do momentu aż dziecko wyprowadzi się z domu. Poszczególni specjaliści polecają chociażby, aby go wymieniać również dla następnych dzieci, aby nie doszło do sytuacji, iż jeden mały śpi po innym na tymże samym materacu, co może prowadzić wedle nich do chorób postawy, lub być podstawą zmniejszonego komfortu wypoczynku. W ten sposób wskazują, iż materac jest podobny do butów, jakie dopasowują się do kształtu stopy i stylu noszenia.

SenSen – Profesjonalny outlet materacy.