Installation of window film in the office. Protection from ultraviolet radiation.

Nabywając nowe okna PCV, pragniemy, aby jak najdłużej doskonale wyglądały oraz nie brudziły się. Gdy pragniemy taki rezultat uzyskać przez zachowanie folii ochronnej na oknach, należy zaznaczyć, iż jest to złe rozumowanie. Folia ochronna przyklejona na okna, służy zwłaszcza do zabezpieczenia ich przed wszystkimi zanieczyszczeniami oraz otarciami, do jakich może dojść w trakcie przewozu, montażu lub wszystkich czynności remontowo budowlanych.

Dzięki temu, po właściwym umieszczeniu okien oraz usunięciu folii, będziemy mogli cieszyć się doskonałym wyglądem profili okiennych oraz szyb.

Folie ochronne, – co powinieneś o nich wiedzieć?

Folie chroniące przed promieniami słonecznymi sprawdzą się w dowolnym miejscu – zarówno w domu, biurze jak również hali przemysłowej. Ich przyklejenie na szybę pozwala polepszyć parametry każdej szyby okiennej. Najistotniejszą ich korzyścią jest podniesienie komfortu bycia w miejscach, w jakich znajdują się okna zaopatrzone w folie. Promienie słoneczne, chociaż tak niezwykle oczekiwane, dosyć niejednokrotnie są męczące. Zdecydowanie uniemożliwiają pracę, obniżają efektywność ludzi, lecz także zmniejszają stan uwagi.

Folie ochronne na okno – jakie dobrać?

Na rynku jest parę typów folii ochronnych, jakie różnią się pomiędzy sobą grubością oraz wartości, równocześnie każda spośród nich ma trochę odmienne wykorzystanie w budownictwie. Do najciekawszych folii ochronnych należą: folie malarskie potrzebne podczas malowania, folie budowlane i folie do okien oraz drzwi, jakie mają za zadanie chronić przestrzeń szklaną nie jedynie przed zanieczyszczeniem, lecz też przed zniszczeniami technicznymi.

Dekoracyjna folia na szyby

Folia dekoracyjna bądź ozdobna jest przeważnie w dwóch grupach. Jako folia dekoracyjna może być wykorzystana folia matująca bezbarwna bądź kolorowa. Folia owego typu, poza funkcją ozdobną, ma chronić wnętrze domu przed niepowołanym wzrokiem. Folia dekoracyjna spełnia również funkcje folii bezpiecznej, jaka w wypadku, gdyby szyba została zniszczona, ma za zadanie podtrzymać uszkodzone szkło na powłoce kleju. Dodatkowo folie owego rodzaju mają protektor przeciwko promieniowaniu UV, jaki może wychwycić chociażby do 99% niekorzystnego promienia słonecznego. Folia na okno, więc na szybę to dobór wart przemyślenia.

Nokto.pl – profesjonalne folie okienne.