niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaPoradyJak urządzić stylową sypialnię?

Jak urządzić stylową sypialnię?

Często zastanawiamy się na co zwrócić szczególna uwagę, gdy urządzamy nasz dom lub jego konkretne pomieszczenie, na przykład sypialnię. Oto kilka najważniejszych według nas elementów.

Wygodne łóżko

Najważniejszym elementem w sypialni jest łóżko, które musi być przede wszystkim wygodne. Aby tak było powinno mieć 200 cm szerokości, co umożliwia komfortowy sen dla dwóch osób. Łóżko będzie wygodne za sprawą dobrej jakości materaca dostosowanego do twoich potrzeb. Kilka porad w tym zakresie znajdziecie tutaj. Nie kupuj jednak materaca przez Internet, gdyż nie masz szansy na przetestowanie go. Lepiej udać się do sklepu, żeby móc położyć się na chwilę i dobrać twardość materaca do własnych potrzeb. W ostatnim czasie odchodzi się od surowych drewnianych ram, chociaż wciąż znajdują one swoich zwolenników. Niemniej jednak stylowe łóżko powinno być obite przyjemnym w dotyku materiałem, którego kolor można dobrać do wystroju wnętrza sypialni. Ważny jest zagłówek, który optycznie powiększa łóżko, a jednocześnie chroni przed uderzeniem się w ścianę. Na zagłówku można również przyczepić klimatyczne lampki, które wprowadzą romantyczny nastrój. 

Kolorystyka ścian

Jeśli chodzi o kolor ścian, to tutaj masz pełną dowolność. Jeśli lubisz złote bądź srebrne dodatki, to biel czy odcienie szarości na ścianach są jak najbardziej dobrym wyborem. Jedną ze ścian można pomalować na inny kolor np. turkusowy, różowy, czerwony czy czarny, co doda wnętrzu charakteru. Najczęściej jest to ściana, na której jest zagłówek łóżka. W ten sposób wchodząc na łóżko zawsze będziesz widział ten kolor. Z obu stron łóżka powinny stanąć szafki nocne, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Każdy z partnerów będzie miał swoją szafkę, w której można trzymać chociażby telefon czy prywatne akcesoria. Na szafkach warto ustawić lampki nocne o małej mocy tak, aby dawały klimatyczne światło, które nie zbudzi partnera np. w czasie nocnej wędrówki do toalety. Sypialnia często pełni funkcję garderoby, a zwłaszcza w mieszkaniach. Warto postawić na szafę zrobioną na wymiar, co pozwala wykorzystać przestrzeń od podłogi aż po sufit. Szafy dostępne w sklepach rzadko kiedy są tak wysokie, przez co zmieszczą mniej ubrań. Dywan w sypialni jest ważny, gdyż często z łóżka wstajemy na bosaka. 

Elementy dekoracyjne

Ostatnim elementem wystroju sypialni są dekoracje. Zadbaj o detale takie jak rośliny, świeczki, a także pościel. Pościel może być czerwona, gdyż czerwień jest kolorem miłości. Zachęci was to do łóżkowych igraszek. Zadbaj o to, aby w sypialni było klimatyczne światło, które umożliwi wam miłe spędzanie czasu w klimatycznym wnętrzu. Telewizor nie jest najlepszym pomysłem w sypialni, gdyż negatywnie wpływa to na sen. Jednak warto mieć pod ręką głośnik bluetooth, na którym można włączyć klimatyczną muzykę, co umili wspólne spędzanie czasu w sypialni. Więcej inspiracji: inspirehome.pl/artykuly-dekoracyjne/

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments