Jak prawidłowo dobrać rolety do mieszkania

Dobranie rolet do mieszkania wcale nie musi być czasochłonne i trudne, o ile tylko będzie się postępowało zgodnie ze sprawdzonymi wskazówkami.

  1. Podstawowe zasady przy doborze rolet
  2. Prostota i uniwersalność stylu skandynawskiego

Dzięki temu uda się stworzyć wnętrza, które nie tylko zachwycą domowników, ale też zrobią duże wrażenie na znajomych i dalszej rodzinie, którzy wpadną w odwiedziny.

Podstawowe zasady przy doborze rolet

Odpowiedź na pytanie jak dobrać rolety do wystroju jest prosta, szczególnie jeżeli najpierw dokładnie przemyślisz, jakimi charakterystycznymi cechami odznacza się twój dom lub mieszkanie. Pozwoli to dopasować rolety i żaluzje w taki sposób, że nie tylko będą dobrze komponowały się z pozostałymi dodatkami i elementami wyposażenia, ale też same staną się ozdobą wnętrza. Inne zasłony sprawdzą się w mieszkaniach, w których panuje styl boho, a jeszcze inne będą odpowiednie dla minimalistycznie urządzonych pomieszczeń. Nie można oczywiście zapominać o klasycznych propozycjach, szczególnie że eleganckie i przytulne wnętrza wciąż są chętnie wybierane przez osoby w różnym wieku. Do takich pomieszczeń najlepiej sprawdzą się lekkie i transparentne zasłony, które pomogą optycznie powiększyć i rozjaśnić wnętrza. Zdecydowanie będzie to lepszy wybór niż żaluzje, które obecnie wychodzą z mody. W przypadku wątpliwości związanych z wyborem konkretnych zasłon, zawsze warto dokładnie przyjrzeć się zdjęciom, które znajdują się na stronie sklepu z roletami i w ten sposób poszukać inspiracji. Może się okazać, że wybrana przez klienta roleta wcale nie będzie się dobrze komponowała z elementami wyposażenia, ale jeżeli tylko zmieni się jej kolor lub materiał, to problem zostanie rozwiązany.

Prostota i uniwersalność stylu skandynawskiego

O ie jednak nikt nie powinien mieć problemów ze znalezieniem rolet do klasycznych wnętrz, to rolety styl skandynawski wymagają już nieco innych zakupów. W takim przypadku najlepszymi będą drewniane żaluzje lub rolety materiałowe wykonane z jasnych tekstyliów. Podobne propozycje można zastosować we wnętrzach, w których widoczny jest styl nowoczesny. Wiele dodatkowych inspiracji, które z pewnością przydadzą się osobom zainteresowanym odświeżeniem wyglądu pomieszczeń, można znaleźć na stronie domondo, gdzie można również poczytać o doborze zasłon do stylu retro oraz urządzaniu wnętrz zamieszkiwanych przez osoby o artystycznej duszy. Planując wymianę zasłon lub rolet warto zacząć od zapoznania się z tym poradnikiem, aby ułatwić sobie wybór najlepszego rozwiązania.

undefined