sobota, 15 czerwca, 2024
Strona głównaPoradyJak dobrze wysypiać się na rozkładanym narożniku?

Jak dobrze wysypiać się na rozkładanym narożniku?

Nie w każdym domu czy mieszkaniu można ustawić łóżko z materacem. Gdy konieczne jest wykorzystanie wtedy mebla wypoczynkowego jak narożnik, trzeba zwrócić szczególną uwagę na to, jak jest on wykonany i jaki oferuje komfort. Jak wybrać wygodny narożnik z funkcją spania?

 

Rodzaje narożników z funkcją spania – na co się zdecydować?

W sklepach meblowych narożniki z funkcją spania można zakupić w różnych wariantach, dlatego pierwszym krokiem będzie w tym przypadku wybranie odpowiedniego modelu tego typu mebla.

 

Narożniki rozkładane podzielić można na dwie główne kategorie, a dokładnie na narożniki, które pozwalają na sen na rozłożonych oparciach oraz na te, które mają wewnętrzne materace.

 

Gdy interesują nas narożniki z funkcją spania tanio, w takim przypadku warto sprawdzić modele w pierwszej kategorii, które można kupić w cenach rozpoczynających się już od około 1100 złotych. Wobec tego nie trzeba wydawać wtedy sporej sumy, aby wyposażyć swój salon w dobry narożnik do snu.

 

Druga kategoria, czyli narożniki z wewnętrznymi materacami, będą już wydatkiem nawet około 7000-9000 złotych. Mogą jednak zapewnić większy komfort wypoczynku, ponieważ mają wewnętrzny materac do spania, który rozkłada się wraz z narożnikiem.

 

Jak wybrać wygodny narożnik rozkładany?

Jeśli chcemy zakupić narożniki z funkcją spania tanio, ale jednocześnie ważna jest dla nas wygoda snu, w takim przypadku duże znaczenie ma zwrócenie uwagi na to, z jakich materiałów są one wykonane i jakie mają wymiary.

 

Najlepiej, aby oparcia i siedziska były wykończone za pomocą dobrej jakości pianki i dodatkowo zawierały sprężyny. Dzięki temu powierzchnia nie tylko będzie wygodniejsza, ale też trwalsza, więc taki narożnik posłuży nam na dłuższy czas.

 

Trzeba też uwzględnić, jaki jest wymiar narożnika po jego rozłożeniu. Gdy mają korzystać z niego dwie osoby jednocześnie, najlepiej, aby wymiary przestrzeni do snu wynosiły minimum 140 x 200 cm, czyli jak w łóżku dwuosobowym.

 

Jak poprawić komfort snu na narożniku?

Aby wysypiać się jeszcze lepiej na narożniku rozkładanym, warto pomyśleć o dokupieniu do niego toppera, materaca nawierzchniowego. Taki cienki materac nakłada się wtedy na powierzchnię do spania, dzięki czemu można korzystać z niej wygodniej.

 

Większą wygodę zapewniają między innymi materace termoelastyczne, wysokoelastyczne, które poprawiają miękkości i równomiernie rozkładają ciężar ciała na podłożu.

 

Materace nawierzchniowe nie są wysokim wydatkiem i można kupić je w cenie już od około 200-400 złotych zależnie od rodzaju materiałów. Gdy zatem nie wysypiamy się zbyt dobrze na narożniku lub sofie, taki zakup będzie strzałem w dziesiątkę.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments