Jak dobrać krzesło do biurka?

Krzesła biurowe i komputerowe na stałe wpisały się w nasze życie. W dzisiejszych czasach, gdy większość z nas wybiera siedzenie przed monitorem komputera jako główne zajęcie, ten rodzaj mebli stał się bardzo ważny.

Jak wybrać odpowiednie krzesło do komputera lub krzesło biurowe, aby móc pracować przez wiele godzin bez zmęczenia?

Krzesło ergonomiczne powinno wyróżniać się nie tylko wygodą i łatwością użytkowania, ale także niezawodnością, wysoką jakością wykonania i praktycznością. Solidne meble biurowe są oznaką powagi i rentowności firmy, a także statusu jej kierownictwa. Krzesła i fotele są jednak wybierane nie tylko do biur, ale także do biur domowych oraz do wyposażenia stanowisk pracy studentów, którzy również spędzają dużo czasu przy komputerze lub biurku i chcą korzystać z mebli wysokiej jakości.

Krzesła do biurka występują w kilku odmianach

Wybierając krzesło, należy zwrócić uwagę nie tylko na jego funkcjonalność, ale także na wygodę i wygląd, ponieważ fotel będzie podkreślał status dyrektora. Ponadto fotel reżysera powinien być wysokiej jakości, dlatego warto zwrócić uwagę na modele wykonane z prawdziwej skóry. Tapicerka takiego krzesła jest zazwyczaj w klasycznym czarnym lub brązowym kolorze. Fotel menedżerski powinien być ergonomiczny, wyposażony w kółka i podłokietniki oraz posiadać mechanizmy regulacji wysokości i kąta nachylenia oparcia.

Krzesła pracownicze dla pracowników mają skromniejsze funkcje. Najważniejszymi cechami tego typu mebli są jakość, praktyczność i wygoda. Regulacja wysokości jest ważna, aby produkt mógł być używany przez osoby o różnym wzroście. Mogą to być krzesła obrotowe lub krzesła komputerowe. Krzesła obrotowe są wygodne i funkcjonalne. Są one wyposażone w podłokietniki, mechanizm regulacji wysokości siedziska oraz regulację kąta nachylenia oparcia. Krzesła komputerowe dla pracowników są uniwersalne.

Do użytku domowego krzesła wybiera się zazwyczaj na podstawie ich cech konstrukcyjnych i wzornictwa, kierując się przede wszystkim tym, aby mebel był funkcjonalny, ale także dobrze komponował się z wnętrzem pomieszczenia.

Sklepy meblowe oferują obecnie ogromny wybór takich mebli w różnych kategoriach cenowych. Dla wielu osób oznacza to prawdziwe wyzwanie. Na co zwrócić uwagę przy wyborze krzesła biurowego do komputera? Przyjrzyjmy się kilku kluczowym parametrom, które pomogą podjąć właściwą decyzję.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze krzesła do komputera?

Solidne krzesło ergonomiczne powinno mieć pięcioramienną nogę z łatwo obracającymi się kółkami. Idealnie byłoby, gdyby krzesło biurowe miało wygodne podłokietniki z tworzywa sztucznego. Bez podłokietników użytkownik krzesła szybko się zmęczy i nie będzie w stanie pracować przez dłuższy czas. Należy zwrócić uwagę na dostępność mechanizmów dostosowawczych. 

Przy wyborze krzesła biurowego należy zwrócić uwagę na kąt między oparciem a siedziskiem. Powinna ona wynosić nieco ponad 90 stopni, co pozwala na rozluźnienie odcinka lędźwiowego kręgosłupa podczas opierania się na krześle. Oparcie powinno być anatomicznie ukształtowane, aby dopasowywać się do konturów ciała i pleców użytkownika. W niektórych modelach element ten można regulować pod kątem, tak aby w każdej chwili można było pochylić się i odpocząć na oparciu fotela.