folia na okna

Okna można ozdabiać na wiele różnych sposobów. Nie trzeba wykorzystywać do tego tylko firan i zasłon, a także rolet. W tej roli sprawdzi się też różnorodna folia na okna, z różnymi aplikacjami, którymi warto się zainteresować. Bo folia nie jest tylko dla dzieci i biznesmenów!

Folia na okna – ozdobna czy transparentna?

Folia na okna sprawdzi się przede wszystkim w biurze, niekoniecznie w domu jednorodzinnym. Folia głównie kojarzy się w takich miejscach ze specyficznym modelem, imitującym lustro weneckie. Dzięki temu nie widać z zewnątrz środka pomieszczenia, co daje poczucie nie tylko bezpieczeństwa i prywatności, ale także sprawia, że budynek wygląda dużo bardziej elegancko. Folie na okno mogą być też ozdobne. Sprawdzą się wtedy w pokoju dziecięcym, a także salonie, jeżeli jesteśmy miłośnikami świątecznych czy sezonowych dekoracji. Sprawdzą się także w szkole i przedszkolu, dekorując dodatkowo salę, w której uczą się najmłodsi. Jeżeli mieszkamy na parterze i nie przepadamy za roletami, taką folią możemy do połowy zabezpieczyć nasze okno, tak, by niepożądany wzrok nie odnalazł nas we wnętrzu domu. To tanie rozwiązanie, także czasowe, które da satysfakcję najbardziej wymagającym.

Cena folii na okno

Folie są tanie i bardzo tanie. Wszystko zależy od tego, na jaką folię się zdecydujemy. Najlepiej zakupić ją w sklepie internetowym, w którym znajdziemy spory wybór. Warto również patrzeć na opinie, jeżeli się znajdują – należy zwrócić uwagę przede wszystkim na łatwo w montażu. Teoretycznie większość folii da się przytwierdzić do powierzchni okna w kilku prostych krokach. Najważniejsze, aby mieć ze sobą potrzebne narzędzia. Jest to rozpylacz, specjalny płyn do montażu, sama folia i nożyk ze szpachelką. Czasami trzeba uciąć nieznacznie folię, by dokładnie pokryła okno i nie wystawała na przykład na ramę. Może to wyglądać bardzo nieestetycznie. Warto kupić folię w sklepie, który dodaje do niej gratisy w postaci szczegółowej instrukcji. Niektóre sklepy dodają także nożyk i szpachelkę.