W wielu domach jadalnia stanowi zasadniczą część domu. Często tu właśnie spotykamy się z domownikami, dalszą rodziną lub z przyjaciółmi. I nieważne czy jest to osobne pomieszczenie, czy wydzielona część kuchni lub salonu. Jadalnia wykorzystywana jest na co dzień, jak i od święta. Warto zatem pomyśleć o takim wystroju wnętrza jadalnianego, który zapewni zarówno komfort spożywania codziennych posiłków, ale również możliwość efektownego przyjmowania gości.

Stół

Centralnym miejscem jadalni jest oczywiście stół. Często to właśnie wybór stołu decyduje o tym w jakim stylu będą pozostałe meble i jakie wrażenie będzie robić na innych nasza jadalnia. W sklepach znaleźć można wiele różnych stołów. Można wybierać pomiędzy stołami z okrągłym, kwadratowym, prostokątnym lub owalnym blatem. Ważne, aby był stabilny, miał solidną konstrukcję i był porządnie wykonany. Zastanów się jak duży może być Twój stół. Ile maksymalnie osób ma przy nim zasiąść. Może w Twojej jadalni sprawdzi się stół rozkładany?

Funkcjonalne cechy stołu są ważne, ale przecież chcesz, aby mebel ten był również miły dla oka. Ważny jest zatem jego design. W tej kwestii zawsze sprawdzają się stoły w całości lub w części wykonane z drewna. Szczególnie gdy do jego wykonania wykorzystano drewno dębowe, orzechowe lub jesionowe. Czy wiesz, że drewno może mieć różne odcienie (np. dąb naturalny lub bielony) oraz strukturę? Nietuzinkowym rozwiązaniem może być wybór stołu z drewnianym blatem i metalowymi nogami. Metal może być pomalowany na dowolny kolor, chociaż szczególnie pięknie wygląda drewniany blat z czarnymi, szarymi lub białymi nogami. Świeżości i oryginalności Twojej jadalni może dodać wybór stołu ze szklanym lub marmurowym blatem bądź stołu w całości wykonanego z metalu.

Krzesła

Wybór krzeseł jest nie mniej istotny niż wybór stołu. Czy chcesz, żeby krzesła były dedykowane do stołu, czy mają być wykonane z innego materiału lub być w innym kolorze? Krzesło ma być przecież wygodne i przyciągające oko. Tradycyjne drewniane lub tapicerowane w różnych barwach krzesła będą zawsze dobrym wyborem. Jednak jeśli chcesz się wyróżnić, to możesz sprawić sobie krzesła, których inspiracją przy projekcie było np. japońskie origami. Tego typu krzesło jest na pewno imponujące i posiada nietypową linię. Siedzisko może być obite filcem lub skórą bądź po prostu wykonane z giętej blachy i malowane proszkowo. A może zaskoczysz swoich biesiadników i wybierzesz ławę zamiast krzeseł?

Kredens, komoda czy witryna

W jadalni korzysta się z niezliczonej ilości talerzy, sztućców i wielu innych naczyń i przyborów. Oczaruj gości nietuzinkową witryną, komodą lub kredensem, w której jednocześnie przechowasz wszystkie te rzeczy. W dodatku będą one zawsze pod ręką. Szczególnie funkcjonalne i przyciągające oko są szklane witryny na długich nóżkach. Niepowtarzalny charakter Twojej jadalni może nadać także drewniany kredens z drzwiczkami pomalowanymi na różne kolory.

Zainspiruj się i zabierz do domu. Meble – Katowice

Jeśli szukasz mebli do jadalni o klasycznym lub nowoczesnym wzornictwie, ale takich, które jednak trochę wyróżniają się wśród innych, to warto sprawdzić ofertę sklepu Euforma. Meble charakteryzują się nie tylko efektowną formą, ale także wysoką jakością wykonania. Co ważne, jednym z miast, gdzie mieści się sklep stacjonarny, są właśnie Katowice. Salon znajduje się przy ulicy Porcelanowej 23 (bud. B).

 

fot. euforma.pl