poniedziałek, 27 maja, 2024
Strona głównaPoradnikiDonice a wystrój – jak wkomponować rośliny w swoje otoczenie?

Donice a wystrój – jak wkomponować rośliny w swoje otoczenie?

Projektanci wnętrz z całego świata od dawna zastanawiają się, jaki jest najbardziej interesujący sposób na wkomponowanie zieleni w swoje codzienne otoczenie. Nie ulega wątpliwości, że towarzystwo kwiatów, drzewek czy ozdobnych krzaczków dobrze wpływa na ludzkie samopoczucie, a także odświeża i relaksuje całe pomieszczenie. Jak wiadomo, nie każdy może posiadać własny ogród, a nawet jeśli, to mamy zaledwie kilka miesięcy w roku, aby cieszyć się naturalną roślinnością. Całe szczęście, istnieją sposoby, aby efektywnie włączyć nieco zieleni w przestrzeń swojego domu. Coraz większą popularność zyskuje ciekawe rozwiązanie, jakim jest donica betonowa. Chociaż nie jest to nowość, można śmiało stwierdzić, że tego typu pojemniki przechodzą obecnie swój renesans – dlaczego?

Pojemnik z tworzyw sztucznych a donica betonowa – co sprawdzi się lepiej?

Każdy, kto choćby odrobinę interesuje się ogrodnictwem z pewnością zorientował się, że najpowszechniej stosuje się doniczki z plastiku. Są one wytrzymałe, lekkie, odporne na warunki atmosferyczne, a przede wszystkim niezwykle tanie w produkcji, czegoś jednak im brakuje. Tworzywa sztuczne nie posiadają unikalnego charakteru, jakim cechuje się odpowiednio wykończony beton czy kamień. Jest to główny powód, dla którego donica betonowa jest produktem, który zdominował wiele wnętrz. Nie są to bowiem wyroby, jakie można było spotkać na rynku jeszcze kilkadziesiąt lat temu – współczesne donice tego typu są znacznie bardziej wytworne i designerskie, a ich powierzchnia wcale nie musi być szorstka i chropowata.

Naczynia betonowe występują w wielu kształtach i rozmiarach – wystarczy przeglądnąć kilka z dostępnych w Internecie ofert, aby samodzielnie przekonać się, jak szeroki jest wybór tych pojemników. Reasumując, zwykła doniczka z plastiku rzadko dobrze komponuje się z wnętrzem domu – są one mało ozdobne i dość minimalistyczne, dlatego z reguły nie przyciągają uwagi.

Gdzie można zastosować donice z betonu?

Jeśli tylko ma się odrobinę kreatywności, można znaleźć setki zastosowań dla donicy wykonanej z betonu. Z uwagi na ich dużą różnorodność, wpasują się one zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i tych minimalistycznych – donica betonowa może być bogato zdobiona, lub pozostawiona w prostej, surowej formie.

Ten element wyposażenia będzie świetnie się prezentował w miejscach takich jak:

  • Balkony
  • Tarasy
  • Ogrody
  • Parki
  • Kuchnie

Chcąc jak najlepiej wpasować donicę betonową w nasze otoczenie, dobrym pomysłem jest zlecenie wykonania takiej na zamówienie, gdyż będziemy mogli wybrać jej dokładne wymiary, fakturę, kolor czy kształt. Co prawda może wiązać się to z pewną, dodatkową opłatą, lecz jest to unikalny i nietuzinkowy dodatek, który bez wątpienia jest wart swojej ceny!

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments