niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaPoradnikiJak zaprojektować sprawne ogrodzenie – optymalny wybór bramy

Jak zaprojektować sprawne ogrodzenie – optymalny wybór bramy

Każda prywatna posesja wymaga stosownych zabezpieczeń, a otaczający ją płot czy ogrodzenie jest w tej kwestii absolutną podstawą. Należy jednak pamiętać, że instalacja ta powinna być dobrze przemyślana, zaprojektowana z uwagą na warunki oraz otoczenie, a przede wszystkim solidnie i fachowo wykonana. Standardem jest także funkcjonalna brama panelowa przesuwna, która umożliwia komfortowy wjazd pojazdów na teren posesji. W połączeniu dostatecznie szerokim podjazdem, rozwiązanie to jest doskonałym wyborem zarówno dla przydomowych działek, jak i większych placówek firm czy składów i magazynów.

Czym powinna cechować się dobra brama panelowa przesuwna?

Na rynku operuje wielu producentów bram i ogrodzeń. Chociaż w zdecydowanej większości przypadków wykonuje się je na zlecenie, poszczególne instalacje mogą znacznie odbiegać od siebie jakością, a co za tym idzie funkcjonalnością. Aby mieć absolutną pewność, że będziemy zadowoleni z zakupu, najrozsądniej jest najpierw przejrzeć co najmniej kilka ofert, dokładnie zapoznając się z reputacją danej firmy i opiniami jej poprzednich klientów. Jeśli nie posiadamy jednego, sprawdzonego producenta, może to zająć nieco więcej czasu, lecz brama panelowa przesuwna to inwestycja na długie lata, dlatego warto jest dokonać przemyślanego wyboru.

Parametry, na które powinno się zwrócić szczególną uwagę, to:

  • Zastosowany materiał – Zazwyczaj w użyciu jest stal nierdzewna lub, w przypadku bardziej wyspecjalizowanych modeli, kwasoodporna. Klasa materiału bezpośrednio przekłada się na trwałość bramy.
  • Dodatkowe zabezpieczenia przed korozją – Z uwagi na trudne warunki atmosferyczne, wahania temperatur oraz kwaśne deszcze, nawet silna stal nierdzewna może potrzebować dodatkowej ochrony. W tym celu często wykorzystuje się zapobiegające rdzewieniu farby proszkowe.
  • Płynność poruszania się bramy – idealna brama panelowa przesuwna to taka, która pracuje cicho, płynnie i zachowuje pełną funkcjonalność przez jak najdłuższy czas. Uwarunkowane jest to przede wszystkim prawidłowo zamontowanymi szynami oraz dobrym wyprofilowaniem konstrukcji.
  • Zautomatyzowany mechanizm zamykania – Nowoczesne modele bram wyposażone są w specjalny mechanizm, który otwiera je na życzenie. Dzięki temu rozwiązaniu nie trzeba męczyć się z ich samodzielnym przesuwaniem, uzyskując dostęp do posesji bez konieczności opuszczania samochodu.

Jakie koszty wiążą się z bramą przesuwną?

Nie jest powiedziane, że za wysokiej jakości produkt będziemy musieli zapłacić szczególnie dużo. Można znaleźć wiele, bardzo atrakcyjnych ofert, dlatego nabycie dobrej bramy panelowej bez przepłacania nie powinno stanowić. Większą uwagę powinno się przyłożyć do jej odpowiedniego montażu, upewniając się, że wynajęci fachowcy staną na wysokości zadania.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments