B0111P 0027

Meble przeznaczone do aranżacji przestrzeni w miejscach użyteczności publicznej muszą być nie tylko estetyczne, ale i trwałe oraz łatwe w czyszczeniu. Takie walory gwarantuje zastosowanie nowoczesnych tworzyw sztucznych, które określane są mianem bezobsługowych.

Tworzywa te odporne są na działanie ekstremalnych czynników pogodowych, w tym intensywne światło słoneczne czy skrajnie niskie i wysokie temperatury. Meble tarasowe, balkonowe, ustawiane w kawiarnianych ogródkach czy hotelowych strefach SPA są naprawdę intensywnie użytkowane. Dzięki temu, że nie ulegają odkształceniom czy odbarwieniom, można eksploatować je przez kilka sezonów i mieć pewność, że będą przez ten czas wyglądały równie atrakcyjnie.

Stoliki i krzesła tradycyjne i nowoczesne

Meble z segmentu HoReCa – hotel, restaurant, catering/cafe – muszą spełniać te same warunki, co tradycyjne meble do salonu. Na pierwszym miejscu królują niepodzielnie ich estetyka i funkcjonalność. Wśród wszystkich mebli do hotelu czy na taras zdecydowanie wyróżniają się meble Nardi – różnorodność stylistyczna przy jednoczesnej prostocie formy oraz ciekawej kolorystyce sprawiają, że aranżacja pomieszczenia zawsze wygląda nowocześnie.

W hotelowej restauracji albo w kawiarnianym ogródku na pewno sprawdzą się krzesła i stoły. Te ostatnie występują nie tylko w wersji tradycyjnej – z kwadratowym lub prostokątnym blatem, ale też nowoczesnej – z blatem okrągłym oraz dwoma nogami o różnej długości, dzięki czemu w zależności od potrzeb stolik Nardi może pełnić funkcje stolika obiadowego albo kawowego.

obu wersjach noga stolika jest maksymalnie stabilna, co sprawia, że idealnie nadaje się on do ustawienia na zewnątrz, np. na tarasie albo na balkonie. Trzeba naprawdę silnego podmuchu wiatru, żeby stolik z  linii Nardi Step zachwiał się lub przewrócił.

Do stolików Nardi łatwo dopasować kolorowe krzesła z podłokietnikami lub bez tychże udogodnień. Wszystkie modele są stabilne i mają komfortowe szerokie siedziska, ale projektowane są w taki sposób, że robią wrażenie lekkich i delikatnych. Linie Net Relax, Bit i Bora kuszą soczystymi kolorami i charakterystycznymi ażurowymi oparciami. Polipropylen wzmocniony włóknem szklanym sytuuje wszystkie krzesła Nardi w segmencie mebli niezwykle odpornych na intensywne użytkowanie.

Na basenie i w strefie SPA

Meble do hotelu to także wszelkiego rodzaju leżaki, z których goście korzystają na basenie, w saunie, w strefie SPA. Dla gości najważniejsza jest wygoda leżaków oraz fakt, że mają antypoślizgowe nogi. Podczas wypoczynku albo zabawy bezpieczeństwo jest najważniejsze, a stabilne antypoślizgowe nogi gwarantują, że nawet, kiedy z rozpędu rzucamy się na leżak, żeby ochłonąć, nie grozi nam jego przesunięcie mogące skutkować urazami. Wśród najlepiej sprzedających się leżaków znajdują się te w całości wykonane z polipropylenu (linia Nardi Tropico) jak i modele z siedziskami z elastycznej szybkoschnącej siateczki textilene (linie Nardi Alfa i Omega). Wszystkie leżaki Nardi są sztaplowane, co ułatwia ich przechowywanie, mają regulowane zagłówki oraz, w zależności od upodobań gości, występują w wersjach z podłokietnikami lub bez.

Leżaki sprawdzają się nie tylko na basenie czy w strefie SPA, ale także w przyhotelowym ogrodzie bądź na patio. Obok leżaków Nardi, warto zaaranżować przestrzeń wypoczynkową także z leżakami innych producentów, np. z wyposażonymi w koła ułatwiające przemieszczanie ich z miejsca na miejsce modelami z linii Majorka na solidnym metalowym stelażu albo drewnianymi leżakami Havana z wbudowanym małym stolikiem.

Meble do hotelu, na taras, na balkon czy do ogrodu muszą spełniać najwyższe standardy jakości przede wszystkim z uwagi na potrzeby gości. Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że nowoczesne tworzywa sztuczne, z których wykonana jest znakomita większość mebli z segmentu HoReCa, są na tyle trwałe, że nie ma konieczności częstej wymiany mebli. To ukłon w stronę środowiska naturalnego, które bardzo cierpi na tym, że wciąż mamy możliwość zaopatrywania się w meble z kiepskiego plastiku, które trzeba często wymieniać.