środa, 6 grudnia, 2023
Strona głównaPoradnikiDezynfekcja domu i mieszkania – poznaj zalety ozonowania

Dezynfekcja domu i mieszkania – poznaj zalety ozonowania

Dezynfekcja mieszkania to metoda, która pozwala na całkowite pozbycie się nagromadzonych w miejscu zamieszkania drobnoustrojów i bakterii. Odkażanie poprzez dezynfekcję można przeprowadzić na wiele sposobów w zależności od konkretnego przypadku oraz indywidualnego charakteru problemu, z jakim należy się zmierzyć. Ozonowanie należy do głównych metod wykorzystywanych podczas procesu dezynfekcji mieszkań. Skutecznie przeprowadzone pozwala na usunięcie nieprzyjemnych zapachów oraz likwidację bakterii, roztoczy, grzybów oraz pleśni.

Zalety wykorzystania ozonowania

Dezynfekcja domu i mieszkania ozonem przynosi doskonałe rezultaty! Ozon stanowi jeden z najsilniej oddziałujących utleniaczy na świecie, dzięki czemu z łatwością jest w stanie wchodzić w reakcję z wirusami i bakteriami, niwelując występowanie dokuczliwych zapachów. Ozon jako gaz wchodzi w zależność z powietrzem, co pozwala na łatwe dotarcie do miejsc takich jak szczeliny w podłodze, przewody wentylacyjne, odpływy i rury. Ozonowanie nie tylko usuwa wszelkie alergeny i zarodniki grzybów, ale także zapachy takie jak stęchlizna, spalenizna, dym tytoniowy oraz farby klejów i lakierów, a nawet pozostałości po chorobach domowników.

Ozon pomaga także w przypadku pojawienia się szkodników takich jak mrówki, karaluchy, gryzonie i mole. Ozon wykazuje ponad pięćdziesięciokrotnie szybsze działanie i większą reaktywność z bakteriami niż chlor. Samo ozonowanie przebiega szybko i jest nieszkodliwe dla zdrowia. Ozon jest gazem nietrwałym, choć trującym w większym stężeniu dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest wybór profesjonalnej usługi ozonowania.

Zabieg ozonowania

Zabieg musi być przeprowadzony przez odpowiednio przeszkolonego do tego pracownika, główne ze względu na wysoki poziom nagromadzonego ozonu w powietrzu. Dzięki doświadczeniu jest on w stanie dobrać dopasowaną do pomieszczenia dawkę stężenia, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa i troski o własne zdrowie (musi korzystać z maski z filtrem chroniącej układ oddechowy).

Podczas ozonowania w pomieszczeniu musi występować odpowiednia wilgotność, temperatura oraz cyrkulacja powietrza, W tym czasie na działanie ozonu narażone są zwierzęta i rośliny, dlatego też nie mogą one przebywać w pobliżu. Zabieg trwa około 30 minut przy mniejszych metrażach. Po przewietrzeniu pomieszczenie nadaje się do ponownego użytkowania, a ze względu na wysoką skuteczność ozonowanie wystarczy przeprowadzić raz do roku.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments