niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaPoradyCzym się kierować wybierając modne tapety na ścianę?

Czym się kierować wybierając modne tapety na ścianę?

Ludzie w swoich mieszkaniach często decydują się na tapetę, ponieważ jest to niedrogi, ale jednocześnie świetny sposób na metamorfozę każdego pomieszczenia. Nowoczesne tapety na ścianę są bardzo trwałe, wytrzymałe, ale również atrakcyjne wizualnie, dlatego tak wiele osób decyduje się na tapety w swoim mieszkaniu.

Tapety jako dekorację

Modne tapety, jeżeli są odpowiednio dobrane, będą pasować do każdego wnętrza. Podkreślą charakter pomieszczenia i ukryją wszelkie niedoskonałości oraz sprawią, że wnętrze będzie wydawało się przytulniejsze. Aby tapeta wyglądała ładnie, trzeba odpowiednio dopasować kolor, rodzaj i wzór, aby wszystko pasowało do konkretnego wnętrza. Tapeta może zarówno zaszkodzić, jak i pomóc, dlatego należy dokładnie zastanowić się, co najbardziej pasuje do danego pomieszczenia, czy będzie tu lepsza stonowana, czy bardziej wyrazista tapeta, czy tapeta ma ukrywać niedoskonałości, czy być tylko elementem dekoracyjnym. 

Modne tapety na ścianę kupisz na: https://citymeble.com/gdansk/wykonczenie-scian,287,pl.html

Jak wybrać modną tapetę na ścianę?

Wybierając tapetę, trzeba wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników m.in. jaki rodzaj pomieszczenia będzie tapetowany, ponieważ inne tapety będą w kuchni, inne w pokoju, łazience i przedpokoju. Ważny jest również koszt tapety, w mniejszym pomieszczeniu można wybrać nieco droższą tapetę. Istotne są także jakość tapety oraz łatwość jej klejenia. Modne tapety na ścianę mają przede wszystkim ładnie i nowocześnie wyglądać, dlatego najważniejszym kryterium jest efekt, jaki ma zostać osiągnięty. Jeżeli ktoś chce efekt betonowej ściany, to użyje tapety, która emituje beton. Jeżeli dla kogoś lepsza jest cegła, to może użyć tapety, która imituje cegłę. Jeżeli pomieszczenie ma być kolorowe np. pokój dla dzieci, to doskonale będzie pasować tapeta z różnymi kolorowymi wzorami. Do pokoju dobrze pasują tapety papierowe i winylowe. Modne tapety oprócz ładnego wyglądu mogą także mieć konkretny cel. Może to być tapeta dobrana tak, aby w mniejszym pomieszczeniu dawała wrażenie większej przestrzeni, może akcentować konkretną płaszczyznę lub tuszować nierówności. Elementy wizualne są ważne, jednak czasami bierze się też pod uwagę inne kryteria.

Jakie tapety są najmodniejsze?

Modne tapety na ścianę, to ostatecznie kwestia gustu, dlatego nie ma czegoś takiego jak jedna najlepsza tapeta, którą będą oklejone konkretne pomieszczenia. Można czytać, co jest teraz modne, podpatrywać i wzorować się na innych, ale ostateczny wybór tapety trzeba podjąć na podstawie potrzeb i własnego gustu. Jednemu taka tapeta będzie się podobać, a komuś innemu nie i wybierze inną. Opierając się na ogólnej modzie, to nowoczesne wnętrza posiadają częściej tapety ze wzorami niż czyste jednokolorowe. Dużą popularnością cieszą się też tapety układane na jednej ścianie. Z kolei wnętrza klasyczne to stonowane tapety np. w paski lub ze wzorami roślinnymi. Można również urządzić mieszkanie w starym stylu jak w latach 60 i 70 wszystko sprowadza się do gustu, a moda jest jedynie podpowiedzią, jak można wytapetować wnętrze.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments