sobota, 15 czerwca, 2024
Strona głównaPoradyZachować delikatny styl salonu - które dodatki nadadzą się?

Zachować delikatny styl salonu – które dodatki nadadzą się?

Salon jest jednym z kluczowych pomieszczeń w mieszkaniu. To tutaj spędzana jest największa ilość czasu, z pozostałymi domownikami bądź samotnie w formie relaksu, a także jest miejscem przyjmowania gości. Sposób, w jaki zaaranżowane zostało te pomieszczenie oddaje osobowość właściciela i ukazuje jego upodobania, a przemyślanie dodatki odpowiadają za przytulność i indywidualny charakter wnętrza. Zatem jak urządzić salon w nienachalnym, a zarazem delikatnym stylu?

Zestawy plakatów z minimalistycznymi ramkami

Plakaty coraz częściej wykorzystywane są jako alternatywa klasycznych dzieł malarskich. Głównie ze względu na korzystny stosunek jakości do ceny. Jednak dużym atutem tego typu grafik, który jest szczególnie istotny w przypadku aranżowania minimalistycznego, delikatnego wnętrza jest szeroki wybór oferowanych wariantów. Bez problemu można dobrać gustowne plakaty w abstrakcyjnym stylu, przedstawiające figury geometryczne, kontury układające się w przemyślany kształt czy naturę. Delikatność salonu podkreślą stonowane kolory, w odcieniach ziemi lub pastelach, dobranych do kolorystyki pozostałych elementów wyposażenia.

Warto w tym przypadku postawić na obramowanie w podobnym odcieniu, które nie będzie nachalnie wysuwać się na pierwszy plan zbyt agresywną, masywną formą i kontrastowymi barwami. Doskonałymi kolorami o uniwersalnym charakterze, sprawdzającymi się niemal w każdym wnętrzu będą przede wszystkim odcienie beżu i brązu, podkreślające ciepło wnętrza i wpływające relaksująco, elegancka i ponadczasowa biel czy jasny błękit, działający uspokajająco oraz dodatkowo akcentujący delikatny styl, w jakim utrzymany został wystrój salonu. Ponadto operowanie wokół wspomnianej gamy kolorystycznej ułatwi komponowanie większej ilości plakatów i efekt i aranżacje możecie znaleźć w Decorantes.pl możecie zobaczyć wiele aranżacji. Pozwoli to na stworzenie kompletnego zestawu plakatów ozdabiającego ścianę.

W jaki sposób wykorzystać wąskie ramki na zdjęcia w salonie?

Tak, jak już wspomniano wcześniej – wąskie ramki to wybór idealny w przypadku obramowań plakatów, aczkolwiek ich zastosowań jest znacznie więcej. Wykorzystywane są przede wszystkim do eksponowania fotografii, które są elementem wspomnień, przywołującym pozytywne emocje, dlatego ważne, aby zostały podkreślone w odpowiedni sposób, do czego przydadzą się właśnie ramki. Te węższe będą świetnym wyborem w sytuacji, gdy ich zamysłem jest zdobienie mebli. Nie będą dzięki temu zajmować dużo miejsca, a jednocześnie pełny akcent zostanie postawiony na obraz przedstawiony na zdjęciu. Wąskie obramowanie może dodatkowo zostać ozdobione delikatnym wytłoczeniem bądź skromnym wzorem, co zarazem będzie stanowić ozdobę minimalistycznego salonu. Bezpiecznym wyborem jest postawienie na ramki na zdjęcia lub grafiki w jednym odcieniu, ze względu na zapobiegnięcie chaosowi kolorystycznemu.

Wąskie ramki mogą zostać wykorzystane również solo, bez konieczności wypełniania ich grafikami. Zawieszone w większej ilości na ścianie będą tworzyły oryginalny dodatek do wnętrza, polecany szczególnie miłośnikom delikatnych rozwiązań. W przypadku obawy o nudę można zadbać o ich niestandardową kompozycję. Ułożone niesymetrycznie ramki w różnych rozmiarach stworzą ciekawą aranżację, a przy tym pozwolą uniknąć niechcianego przepychu.

Wybór stolika kawowego do salonu w delikatnym stylu

Stolik kawowy jest nieodłącznym elementem salonu i pomimo wielkości można uznać go za element dekoracji. Pełni funkcje zarówno praktyczne, jak i ozdobne, a jego wybór powinien być uzależniony od stylu danego pomieszczenia. W delikatnych salonach najlepiej sprawdzą się stoliki kawowe niewielkich rozmiarów oraz o prostej formie. Na uwagę zasługują te o blacie w kształcie koła lub kwadratu czy prostokąta z łagodnie zakończonymi brzegami. Będą dopełnieniem przytulnej aranżacji i odnajdą się zarówno na środku pomieszczenia, jak i na jego obrzeżach, a dodatkowym ich atutem jest bezpieczeństwo użytkowania – brak ostrych kantów zapobiega przypadkowym urazom. Niewielkie, stoliki kawowe o opływowych kształtach doskonale potrafią wkomponować się we wnętrze, nadając jemu lekkości, a przy tym nie powodują efektu przytłoczenia w niedużych pomieszczeniach, gdzie istotne jest zachowanie przestrzeni.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments