środa, 17 kwietnia, 2024
Strona głównaPoradnikiCo musimy wiedzieć o wyborze klamek drzwiowych?

Co musimy wiedzieć o wyborze klamek drzwiowych?

Klamki są ważnym aspektem umeblowania nie jedynie pomieszczeń, lecz również budynków. Mają także ogromny wpływ na komfort korzystania z wnętrz. Duży arsenał wariantów dostępnych na rynku zapewnia dobór takiej klamki, jaka nie jedynie proponuje niezliczone funkcjonalne zalety, lecz charakteryzuje się również estetyką i pełni rolę ozdobną.

Klamki oraz zamki

Drzwi w ofercie wytwórców oraz sprzedających sporadycznie mają klamki oraz zamki. Co prawda w drzwiach do wnętrz mieszkalnych nie należy obowiązkowo montować zamka, lecz przyda się on w toalecie, w miejscach gospodarczych oraz na przykład w drzwiach prowadzących do gabinetu. Klamki oraz zamki dobiera oraz dokupuje inwestor – we współzależności od własnych potrzeb oraz upodobań. Na skrzydle drzwiowym znajdują się miejsca stworzone do ich zamontowania. Dobór dodatków

Dobór klamki do drzwi – istotny jest styl pomieszczenia

W stylu tradycyjnym przeważają antyczne meble oraz obficie ozdabiane akcesoria. Jednym spośród podstawowych modułów tak urządzonego wnętrza będą niewątpliwie drzwi z prawdziwego drzewa. Do takich drzwi najlepiej dobrać elegancką klamkę z dużym szyldem oraz pięknym zaczepem np. mosiężną pokrytą formą w stylu rustykalnym. Ogromną popularnością pośród okuć stylizowanych cieszą się klamki chromowane, jakie idealnie odtwarzają stare złoto bądź srebro. Eleganckie klamki przeważnie odlewane są z mosiądzu. Stop miedzi oraz cynku łatwo poddaje się obróbce galwanicznej oraz lakierniczej. Dzięki temu możemy dobierać spośród klamek polerowanych, lakierowanych lub satynowych. Klamki wysokiej klasy odnajdziemy na stronie internetowej http://sklep.winkhaus.pl/pl/akcesoria-do-drzwi/szyldy-i-klamki-drzwiowe.

Typ na lata

Najpowszechniejsze klamki dostępne na polskim rynku to mosiężne, stalowe, z tworzyw syntetycznych oraz aluminium. Różnica cenowa klamek do drzwi jest duża, lecz pamiętajmy cokolwiek dobierzemy ma ona nam posłużyć na parę natomiast może naście lat. Najpowszechniejsze klamki dostępne na polskim rynku to mosiężne, stalowe, z tworzyw syntetycznych oraz aluminium. Wytwórcy proponują typy powlekane, niklowane, chromowane i inne, np. z egzotycznego drzewa bądź wykończone skórą. Dobierając klamkę pamiętajmy, iż prócz wyglądu liczy się jej użyteczność – więc winna pasować do ręki, chodzić dyskretnie, dobrze oraz bez zacinania.

Klamka innowacyjna, więc jaka?

Kompozycję w stylu modernistycznym charakteryzują trzy główne właściwości: użyteczność, elegancja oraz minimalizm. Wnętrze jest pozbawione ogromnej ilości ozdób, wykorzystana barwa, w jakiej dominują biele oraz szarości, ma zimny kolor, tymczasem przedmioty składające się na urządzenie charakteryzują ciekawe kształty – w projektowaniu ich wyglądu niejednokrotnie biorą udział współcześni artyści. Pośród produktów wykończeniowych przeważają: surowe drewno o znacznie podkreślonej formie słojów, metal w kolorze chrom o błyszczącej bądź zmatowionej przestrzeni, szkło przejrzyste bądź kolorowe, cegła, beton. Starczy obecnie rzut oka na zbiór propozycji wytwórców klamek drzwi wewnętrznych, aby przekonać się, iż bez kłopotu znajdziemy elementy pasujące do aranżacyjnej układanki w duchu modernistycznym.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments