niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaPomieszczeniaŁazienkaBrodziki natryskowe – wybieramy brodziki kwadratowe

Brodziki natryskowe – wybieramy brodziki kwadratowe

Brodzik to jedna z części prysznica, bez której niemożliwe jest prawidłowe funkcjonowanie całego zestawu. Wybór brodzika wcale nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Na rynku znajdziemy wiele różnych modeli i rozwiązań. Na co powinniśmy zwracać uwagę? Z jakiego tworzywa powinien zostać wykonany brodzik do naszego prysznica? Jakie wymiary będą odpowiednie do małej łazienki? Co będzie najlepszym wyborem dla naszej przestrzeni i naszych indywidualnych potrzeb?

Jaki brodzik wybrać?

Brodzik kwadratowy to najpopularniejszy w modeli. Zdecydowana większość osób stawia właśnie na to rozwiązanie. Dzięki jego równym bokom montaż i przystosowanie do użytku jak kładzenie kafelek jest bardzo prosta. Jak wybrać idealny model i rozmiar?

Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na metraż naszej łazienki, ponieważ jest to nasze główne ograniczenie. Warto pamiętać, że im większy brodzik zamontujemy, tym bardziej komfortowo będzie brać nam prysznic. Jeśli więc mamy możliwość postawić na standardowy brodzik kwadratowy o wymiarach 90 × 90 cm, nie powinniśmy się wahać. Na rynku istnieją także modele o rozmiarach 80 × 80 cm czy nawet 70 × 70 cm.

Zakup brodzika kwadratowego – na co zwracać uwagę?

Najbardziej komfortowym rozmiarem brodzika kwadratowego dla dorosłego człowieka jest rozmiar 90 × 90 cm. Choć na rynku istnieją bardziej kompaktowe modele, powinniśmy decydować się na nie jedynie, gdy jest taka konieczność. Gdy ustaliliśmy już rozmiar naszego brodzika ważne jest także tworzywo, z jakiego został on wykonany. Dawniej produkowano je jedynie ze stali, jednak obecnie do dyspozycji mamy znacznie większy wybór jak np. brodziki akrylowe czy wykonane z konglomeratów.

 

Brodziki kwadratowe wykonane z akrylu są przede wszystkim bardzo lekkie, co ułatwia transport, jeśli decydujemy się na przewiezienie brodzika i wniesienie go sami, ale także ułatwi nam samodzielny montaż. Brodziki kwadratowe wykonane z konglomeratów są zdecydowanie trwalsze i odporniejsze na uszkodzenia, przypominają strukturą naturalny kamień. Świetnie sprawdzą się dla osób, które cenią sobie dobry wygląd produktów i sprzętów przez wiele lat. Ważna jest także wysokość brodzika. Niższa krawędź nie tylko umożliwi nam wygodniejsze wchodzenie do kabiny, ale także zmusi nas do stosowania kompaktowych syfonów odpływowych i umieszczenia rur odpływowych w posadzce w łazience. Wyższy brodzik może świetnie sprawdzić się przy dzieciach lub zwierzakach. Bez problemu napuścimy do niego wodę, niczym do małej wanny, jednak jest on najwygodniejszy pod względem wchodzenia do niego.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments