Wybór bramy wjazdowej, podobnie jak i ogrodzenia posesji, nie jest łatwy. Czasem kształt posesji narzuca nam rozwiązanie i z góry odchodzi jeden problem – wybór bramy dwuskrzydłowej lub przesuwnej. Zawsze jednak pozostaje kwestia designu bramy wjazdowej. Lubisz tradycję? A może chcesz postawić na coś nowoczesnego? Postaw na drewniane bramy wjazdowe!

Brama drewniana - rozwiązanie dla miłośników tradycji

Bramy wjazdowe drewniane znakomicie komponują się z każdego rodzaju ogrodzeniem. 

Jaka powinna być brama wjazdowa drewniana?

Decyzja została podjęta? Już wiesz, że decydujesz się na bramę drewnianą wjazdową? Dobry wybór! Pozostaje jednak kilka ważnych elementów, na które powinieneś zwrócić uwagę, by nie spotkała Cię żadna nieprzyjemna niespodzianka. Jaka w takim razie powinna być brama drewniana?

  • Przede wszystkim bramy ogrodzeniowe drewniane muszą być bezpieczne w użytkowaniu. Co to znaczy? Nie mogą stwarzać zagrożenia dla przechodniów, dlatego w świetle prawa muszą otwierać się do środka posesji. Niezależnie od tego czy wybierzesz bramę drewnianą dwuskrzydłową czy przesuwną – pamiętaj o jej prawidłowym umiejscowieniu.
  • Brama z drewna musi zapewniać komfortowy wjazd na posesję. Według wszelkich przepisów szerokość bramy (nawet tej wykonanej z drewna) nie może być mniejsza niż 2,4 m.

Design bram drewnianych

Bramy drewniane warto rozważyć zwłaszcza wtedy, gdy komponują się one z ogrodzeniem lub architekturą domu. Co to oznacza? Można zestawić je zarówno z nowoczesnymi, jak i tradycyjnymi budynkami. W podmiejskiej rezydencji, otoczonej nawet betonowym murem, świetnie prezentować się będzie grafitowa brama drewniana wysoka.

Nowoczesne bramy drewniane świetnie nadają się do zastosowania także z napędem (dzięki czemu zyskają na funkcjonalności). 

Szukasz bardziej nietypowego rozwiązania? A może marzy Ci się połączenie drewna ze szlachetnym metalem Postaw na designerski model w postaci wjazdowej bramy drewnianej z okuciami. Takie rozwiązanie sprawdzi się w połączeniu np. z ogrodzeniem modułowym, a nawet łupanym. Jeśli chcesz wprowadzić do domu nieco rustykalnego, a nawet prowansalskiego charakteru – brama drewniana prosta, o klasycznej strukturze będzie strzałem w 10. Zarówno nowoczesna brama drewniana, jak i ta nieco bardziej tradycyjna, jest nadal synonimem elegancji. Niezależnie do tego, na jaką się zdecydujesz – zawsze będzie dobrym wyborem.

Drewniane bramy wjazdowe – dla kogo będą dobrym rozwiązaniem?

Zastanawiasz się czy brama drewniana przesuwna lub dwuskrzydłowa będzie dobrym wyborem dla Ciebie? Jeśli lubisz naturalne elementy, wiejski stylu lub bardziej nowoczesną, aczkolwiek skandynawską stylistykę – to wybór dla Ciebie. Bramy drewniane mają niepowtarzalny urok – zwłaszcza te, które są wykonane z paneli wypełnionych w całości litym drewnem. Szukasz bramy w dobrej cenie? Sprawdź wyprzedaż bram na Betto.pl i zapoznaj się z ofertą dostępną tutaj: http://betto.pl/wyprzedaz/bramy-dwuskrzydlowe.

Brama drewniana – zarówno nowoczesna, jak i prosta to rozwiązanie dla osób, które są gotowe od czasu do czasu poddawać ją konserwacji. Dzięki takim zabiegom będzie ona odporna na warunki atmosferyczne, w tym promieniowanie UV. Odpowiednio zadbana brama posłuży Ci przez długie lata.