sobota, 15 czerwca, 2024
Strona głównaPoradnikiAtrakcje na świeżym powietrzu dla najmłodszych

Atrakcje na świeżym powietrzu dla najmłodszych

Każdy rodzic posiadające małe dziecko wie, jak ważny jest odpowiedni rozwój jego sprawności ruchowej. Małe dzieci przez cały dzień mają w sobie bardzo duże pokłady energii, które wykorzystują w czasie zabawy.

Wraz z nadejściem wiosny, zwiększa się ilość czasu spędzanego na świeżym powietrzu, dlatego warto zainwestować w ogrodowe place zabaw dla naszych pociech. Zapewni im to nie tylko ciekawą rozrywkę, ale zagwarantuje również zdrowy jakże konieczny wysiłek fizyczny.

Najczęściej wybierany materiał do konstrukcji placów zabaw

Najczęściej wykorzystywanym surowcem do budowy placów zabaw, jest drewno. Drewniane place zabaw to całkowicie bezpieczne rozwiązania, ponieważ drewno samo w sobie jest bardzo solidnym materiałem, wykorzystywanym często przy budowie budynków mieszkalnych i przemysłowych do tworzenia ich konstrukcji. Odpowiednio impregnowane deski użyte do budowy poszczególnych elementów drewnianych atrakcji dla dzieci służyć mogą nienagannie przez długi czas. Najchętniej wybierane atrakcje to niezmiennie huśtawki, zjeżdżalnie, odkryte i zakryte, tory przeszkód, karuzele, drabinki oraz piaskownice. Publiczne place zabaw bardzo często posiadać muszą właściwe atesty, by mogły być używane przez dzieci, oraz coraz częściej spotykane dodatkowe testy sprawdzające ich solidność i odporność na różne warunki atmosferyczne. To wszystko po to, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo najmłodszym użytkownikom.

Kiedy posiadamy odpowiednie zaplecze finansowe i trochę więcej miejsca niż na stolik, krzesła i grill na ogrodzie, warto zainwestować w swój własny plac zabaw. Place zabaw do ogrodu to coraz częściej wybierane rozwiązania przez rodziców, ponieważ w czasie kiedy tam odpoczywamy, dziecko ma zorganizowany aktywnie czas, jednocześnie pozostając pod nadzorem osoby dorosłej. Elementy takiego ogrodowego placu zabaw budowane są trochę inaczej niż w przypadku tego tradycyjnego, przede wszystkim zajmują mniej miejsca, bo przeznaczone są najczęściej dla zapewnienia atrakcji jednocześnie tylko jednemu dziecku. Tutaj w zależności od wieku pociechy do budowy można wykorzystać nie tylko drewno, ale również tworzywa sztuczne. Projekt można wykonać samodzielnie, aby wygląd poszczególnych elementów dopasować do indywidualnej infrastruktury ogrodu. Ogrodowe place zabaw nie tylko zapewniają rozrywkę najmłodszym, ale mogą być również ciekawym dodatkiem w aranżacji zielonych przestrzeni.

Szukasz placu zabaw dla swojego dziecka? Odwiedź Woodlit.pl i kup bezpieczny plac zabaw z atestem.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments