Mówi się, że przyjaciel jest ważniejszy niż kochanek. W końcu ten drugi może odejść, a przyjaciel będzie Cię wspierał w każdej sytuacji, nawet jeżeli popełnisz błąd. W końcu do przyjaciółki czy przyjaciela dzwonisz najpierw, jeżeli chcesz powiedzieć o swojej porażce czy sukcesie. Zatem teza, że przyjaźń jest najważniejsza jest nader trafna. Ale i przyjaźń trzeba pielęgnować. A jak? Tego dowiecie z naszego krótkiego poradnika, gdzie przedstawimy wam 5 propozycji na prezent dla przyjaciela. Już teraz zdradzimy, że ramki na zdjęcia friends są idealnym wyborem.

Zawsze pamiętaj – miej dla przyjaciela czas

Nasza pierwsza propozycja jest zdecydowanie z tych niematerialnych. Chodzi oczywiście o czas. W pędzie codziennego życia i nawału obowiązków właśnie poświęcenie czasu drugiej osobie jest najważniejsze. Zatem zawsze należy mieć czas na kawę z przyjacielem, nawet jeżeli konieczne jest wstanie pół godziny wcześniej. W końcu ta druga osoba zrobiłaby dla Ciebie to samo. Nie należy odmawiać nawet jeżeli życie Wam się układa, a nowy związek przechodzi fazę motylków w brzuchu. Bo w końcu po pierwszej kłótni z partnerem, do przyjaciela pójdziesz się poskarżyć czy wypłakać w ramię. Zatem niezależnie czy jest dobrze czy źle to czas dla przyjaciela musisz mieć.

Wspólna wycieczka – przygodo witaj!

Nasza druga propozycja jest już zdecydowanie bardziej materialna, ale i jednocześnie związana z czasem. Warto zorganizować wspólny wyjazd, choćby z plecakami po Europie. A może warto wybrać się gdzieś dalej? Tutaj zdajemy się na Waszą kreatywność. Oczywiście przyda się także zaplanowanie całej wycieczki, czyli wybranie dogodnego dla Was obu terminu, następnie przygotowanie budżetu. A potem już tylko czekają was przygody i świetna zabawa. Zatem naprawdę warto! Oczywiście jeżeli nie lubicie przygód, to nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać się na wczasy i całymi dniami wylegiwać na plaży. Jeżeli jednak budżet jest ograniczony bądź rzeczywiście szef nie chce dać wolnego, to polecamy Wam jednodniowy wypad do SPA, gdzie podczas zabiegów pielęgnacyjnych będziecie plotkować i popijać zdrową herbatą. Gwarantujemy będziecie świetnie się bawić!

Ramki na zdjęcia friends – mniej znaczy więcej

Czasami najlepsze prezenty pochodzą z głębi serca, co ważne, wcale nie muszą być kosztowne. Nie inaczej jest w przypadku naszej trzeciej propozycji. Jest ona wyjątkowa, ale i wyraża naprawdę wiele uczuć. Mowa oczywiście o ramce friends. Na zdjęcia jest wprost idealna. Można w niej umieścić wspólne fotografie z dzieciństwa, a jeżeli macie poczucie humoru i dystans do siebie, warto włożyć do nich najbardziej obciachowe zdjęcia, choćby takie, gdzie obie macie głupie miny czy też zamknięte oczy. W końcu warto się wspólnie pośmiać.

Coś słodkiego i wyjątkowego zarazem

Ciekawym prezentem może być także coś słodkiego, ale nie chodzi tylko o zakup pierwszych lepszych czekoladek z supermarketu, lecz zdecydowanie myślimy o czymś bardziej wyjątkowym. A mianowicie o spersonalizowanych czekoladkach, które będą umieszczone w pudełku z grawerem. Możecie także zaskoczyć przyjaciela wysyłając mu czekoladowy telegram, gdzie dziękujecie za przyjaźń i wsparcie. Możliwości jest sporo, pamiętajcie tylko, aby nie iść na łatwiznę.

Spełnienie marzeń, choćby w małym stopniu

Nasza ostatnia propozycja jest także bardzo ciekawa. Skoro przyjaźnicie się, to zapewne znacie się jak łyse konie, a więc zastanówcie się o czym marzą wasi przyjaciele i postarajcie spełnić ich marzenie. Oczywiście nie chodzi tutaj o zakup nowego Ferrari, ale o marzenia, które można zrealizować. A więc może przyjaciel marzy o skoku ze spadochronu czy na bungee, a może o jakiejś książce, ale zawsze coś przeszkadza w jej zakupie. Możliwości jest sporo. A taki prezent świadczy nie tylko o tym, że się bardzo dobrze znacie, ale też o tym, że zależy Wam na szczęściu drugiej osoby.

Warto zaskoczyć przyjaciela jakimś prezentem, wszak i przyjaźń trzeba pielęgnować. Dlatego jeżeli nie macie pomysłu, to polecamy Wam skorzystanie z naszego poradnika, gdzie znajdziecie różne propozycje, które nic nie kosztują, ale i takie, które wymagają organizacji.