niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaPomieszczeniaKuchniaBiała kuchnia, czarny blat - inspiracje

Biała kuchnia, czarny blat – inspiracje

Można pomyśleć, że zestawienie czarnego i białego jest stare jak świat i wychodzi z mody. Zaskoczy nas jednak wiadomość, że są to bardzo modne rozwiązania, które pasują do większości aranżacji, bez znaczenia, jaki metraż ma nasza kuchnia.

Kolor blatu białej kuchni

Teoretycznie nie powinno nas zaskoczyć to, że biel z bielą komponuje się w przyjemny sposób, ale nie do końca jest to efekt, którego większość z nas oczekuje. Większość poszukuje rozwiązania, które każe nam westchnąć nad pięknem nowej kuchni. Brak takiego efektu oznacza, że nie dość dobrze wykończyliśmy nasza kuchnię, przez co będziemy się tym tylko zadręczać. Dlatego do łask wraca połączenie czerni z bielą kuchni. Czarny blat wygląda nie tylko intrygująco, ale także pasuje do różnych, nastrojowych zdjęć. To ważne dla nowoczesnych osób, których pasją jest prowadzenie profilu na Instagramie lub kulinarnego bloga. W takim pomieszczeniu można odkryć swoją kulinarną i artystyczną stronę, dzięki czemu w stu procentach wykorzystamy ciekawy, czarny blat. Na takim blacie łatwo zobaczyć jego stan, łatwo go utrzymać w czystości, co jest również istotne. Połączenie czerni i bieli odrzuca wszelkie niepewności i stawia na swoim. Pasuje do minimalistycznej, nowoczesnej kuchni w stylu glamour, którą zachwyci się cała rodzina.

Faktura czarnego blatu

Ważny jest też materiał, z którego został wykonany nasz blat. Faktura jest bardzo ważna, bo dość widoczna w zwłaszcza małym pomieszczeniu. Można wybrać blat drewniany, który jest dostępny w czarnym kolorze. Można również skusić się na kamień, aczkolwiek to trudny w pielęgnacji i drogi materiał. Na rynku dostępny i bardzo popularny jest konglomerat kwarcowy. To kompozyt naturalnych minerałów i żywicy, który jest bardzo wytrzymały na wszelkiego rodzaju urazy. Jeżeli w kuchni spędzamy wiele czasu, to możemy być wręcz pewni, że prędzej czy później nasz blat ulegnie zniszczeniu. To naturalna kolej rzeczy, dlatego warto wyposażyć kuchnię w blat, który dłużej niż inne wytrzyma upływ czasu i spełni swoje zadanie w sposób śpiewający przez długie lata.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments