środa, 17 kwietnia, 2024
Strona głównaPomieszczeniaŁazienkaAranżacja małych łazienek

Aranżacja małych łazienek

Mała łazienka to aranżacja, która rzuca nam wyzwanie. Z łatwością bowiem, wbrew powszechnej opinii, można wyposażyć łazienkę z niewielkim metrażem. Wystarczy tylko zajrzeć do mojego poradnika i zastanowić się, co można wykorzystać przy planowaniu tego wnętrza.

Jasna aranżacja małej łazienki

Aranżacja musi być jasna, ponieważ każdy półmrok drastycznie zmniejsza nam łazienkę. Tutaj nie ma sprawy dyskusyjnej. Do małej łazienki nie nadają się bardzo ciemne płytki, małe lustro czy ogromna wanna, która nie pozwoli nam się swobodnie obrócić. W małej łazience warto postawić na wysoki brodzik i prysznic, który zapewni nam satysfakcjonująca kąpiel. Rozświetlmy pomieszczenie, używając jasnych kolorów. Duże lustro samo w sobie sprawi, że przestrzeń wyda nam się wręcz ogromna. Dzięki niemu będziemy w stanie dokładnie się obejrzeć, co jest istotne podczas kąpieli. Warto zamontować światła nad lustrem, które dodatkowo nam pomogą w misji powiększania przestrzeni. Nie niszczmy pięknych odcieni bieli naszych kafelek na rzecz czarnej podłogi. Jeżeli chcemy mieć w małej łazience czarne lub w podobnym kolorze elementy, przede wszystkim zdecydujmy się na drobne elementy o tej barwie – mydelniczce czy kubeczku na szczoteczki.

Meble na wymiar do małej łazienki?

Meble na wymiar to inwestycja, w którą warto wejść. Meble są potrzebne nam na wiele lat, zwłaszcza w łazience. Ich wysoka jakość powinna być dla nas priorytetem, byśmy za kilkanaście miesięcy nie musieli wymieniać całego umeblowania w tym pomieszczeniu. Jeżeli jest ono wąskie, ale ma na przykład wnękę na pralkę, warto ją wykorzystać i zamówić półkę, włącznie z pralką do zabudowy. Takie urządzenie sprawdzi się bardzo dobrze przy małym pomieszczeniu i niewielkiej rodzinie. W takiej szafce będzie można schować na przykład środki czystości, chemię domową i zapasowe gąbki. To też sposób na zaoszczędzenie przestrzeni, przez co łazienka nie będzie nam maleć w oczach. Warto więc pomyśleć właśnie o meblach na wymiar, które mogłyby pomóc przy organizacji i aranżacji tej jakże ważnej przestrzeni.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments