niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaPomieszczeniaKuchniaOzdoby na ścianę w kuchni

Ozdoby na ścianę w kuchni

Ściana w kuchni, zwłaszcza ta między półkami, to przestrzeń, która bardzo rzuca się w oczy domownikom i gościom. Jest jednocześnie bardzo ważna, bo ma kontakt ze zlewem, a także z kuchenką, często gazową, przez co wymaga odpowiedniego, ładnego, ale i praktycznego zabezpieczenia.

Po co jest ładna ściana między meblościanką w kuchni?

Czasami meblościanka w kuchni czy zestaw mebli, przeznaczonych do tego pomieszczenia, jest piękną ozdobą samą w sobie. Zwłaszcza jeżeli mówimy o meblach robionych na specjalne zamówienia. W tym momencie bardzo często domownicy nie myślą o tym, jak ozdobić ścianę w kuchni. Jeżeli tak jest, to proszę o chwilę na przeczytanie tego tekstu. Muszę napisać o tym, jak bardzo konieczne są chociażby płytki, właśnie w tym miejscu w kuchni. Ten kawałek ściany narażony jest na dużą wilgoć, na zabrudzenia oraz na różnego rodzaju wypadki. Kiedy gotujemy na kuchence z odsłoniętą ścianą, po kilku miesiącach zauważymy, że jest ona ciemniejsza i tłusta. Osiada się na niej bowiem tłuszcz z gotowania, który opada na gołą ścianę. Z takiego miejsca trudno jest się pozbyć zabrudzenia, czasami jest to wręcz niemożliwe, dlatego z pomocą przychodzą nam właśnie ozdoby na ścianę w kuchni między półkami. To dobre rozwiązanie do każdej kuchni, bez wyjątku, ponieważ każdemu z nas może bulgotać gęsty sos pomidorowy, a przez swoje bulgotanie może zachlapać ścianę, pozostawiając na niej brzydkie plamy.

Wybór

Wyborów mamy wiele. Do dyspozycji na rynku polskim mamy przede wszystkim płytki z różnego rodzaju grafikami i w różnych kolorach. Jest to jednak rozwiązanie coraz mniej modne. Szybki rozwój tego rynku dekoracyjnego pozwolił na odkrycie dużo ładniejszych i ciekawych surowców, z których tworzy się ozdobę na ścianę w kuchni. Przede wszystkim jest to fototapeta, która może przedstawiać dosłownie wszystko. Jest ona mniej trwalsza od płytek, ale ładniej przylega do powierzchni. Jest odporna na wilgoć i łatwo można ją wyczyścić, kiedy zajdzie taka potrzeba. Szklany panel, z dekoracją w środku, to kolejna ciekawa propozycja. Tym razem sami wybieramy odpowiednią grafikę, na przykład zdjęcie całej rodziny, które jest wkładane w bezpieczne szkło i zawieszane na ścianie, na przykład z panelem led, który może je dodatkowo podświetlić. Drewno – nie drewno lite w tym przypadku, a panele fornirowe, które bardzo ładnie wpasują się nie tylko we wnętrze kuchni. To ciekawe rozwiązanie i jedno z najmodniejszych ostatnimi czasy, z którego warto skorzystać. Rozwiązań jest wiele, to tylko od nas zależy, które z nich wykorzystamy.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments