basen dla dzieci

Basen dla dzieci w lato to idealna zabawa, na którą warto namówić nasze pociechy, zwłaszcza jeżeli duża część dnia upływa im na graniu w gry komputerowe i zaglądanie do telefonu. Basen to ruch i zabawa w jednym, dlatego warto zorientować się, czy w naszym ogrodzie możemy pozwolić sobie na stworzenie małego, prywatnego aquaparku, do którego nasze dziecko będzie chętnie wychodzić.

Pomysły i inspiracje – basen dla dzieci

Jeżeli mamy duży ogród bądź miejsce za rabatkami, warto pomyśleć o basenie, który wymagałby od nas corocznego rozkładnia. Jest to oczywiście zależne od wielkości basenu, ale zaczęłam od większego kalibru. W sklepach, w różnym przedziale cen, dostępne są baseny rozkładane na stelażu lub baseny dmuchane. Są na tyle duże, że mieszczą spokojnie do czterech osób. Ich wygoda i stabilność zależą od modelu. Dużo bardziej stabilniejsze są baseny stawiane na metalowych podporach, ponieważ podczas zabaw nie zginają się tak, jak baseny dmuchane i nie rozlewają wody. Dzięki stabilności można dokupić do nich zjeżdżalnie, by dzieci miały dodatkową atrakcję. Oczywiście takie rozwiązania polecamy dzieciom starszym niż siedem lat. I ważna, aby miały one opiekę przez cały czas. Jeżeli nie mamy możliwości na rozłożenie basenu, warto zainwestować w tak zwany tor ślizgowy – matę polewaną wodą, po której można się ślizgać. Rozkładając tak duży basen, należy też pamiętać, że musimy o niego dbać i regularnie monitorować stan wody, aby nie tworzyły się glony. Służy do tego specjalna chemia, którą również można łatwo zakupić.

Basen i młodsze dzieci

Dla małych dzieci rozwiązanie leży w dmuchanym baseniku, stworzonym specjalnie, by nie dopuścić do żadnego wypadku. W takim basenie można zaznajamiać dziecko z wodą, podejmować pierwsze kroki związane z pływaniem. Na rynku mamy wiele takich dmuchańców, które nadają się nawet dla trzylatków. Wszystko zależy od ich przeznaczenia i miejsca w ogrodzie. Najważniejsze jest oczywiście bezpieczeństwo dziecka, więc lepiej zacząć od małego, dmuchanego basenu, by sprawdzić, czy nasza pociecha w ogóle będzie nim zainteresowana.