Współczesną łazienkę można urządzić na wiele sposobów. Pomimo dużej popularności stylów, które oparte są na minimalizmie i modernistycznych formach, zauważyć można, ze Polacy coraz częściej decydują się na zgoła inny charakter swoich łazienek. Styl retro – bo o nim mowa, z roku na rok ma coraz większą ilość zwolenników. Jest uznawany i ceniony przez najlepszych projektantów na całym świecie. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedź się dlaczego!

Styl retro coraz bardziej popularny

W świecie, w którym coraz częściej jesteśmy atakowani różnorodnymi bodźcami, posiadamy coraz większą potrzebę, by w swoich własnych „czterech kątach” wygospodarować prywatną strefę komfortu. Strefę, w której można odpocząć, zostawić za drzwiami problemy dnia codziennego i poczuć się tak naprawdę sobą. Łazienka jest tym miejscem, w którym nie tylko możemy przeprowadzić zabiegi higieniczne, ale także ma być to miejsce, w którym naturalnie się zregenerujemy i nabierzemy tak ważnego – dystansu.

Wyjątkowa łazienka to taka, która jest funkcjonalna a także i ciekawie zaaranżowana. Być może dlatego stylistyka retro wciąż króluje w rankingach wnętrzarskich a także coraz chętniej wybierana jest przez przeciętnego Kowalskiego, jako propozycja łazienkowej aranżacji. Nie ma się czemu dziwić, bo to właśnie łazienki retro cechuje subtelna elegancja i klasyczne piękno.

Najciekawsze jest to, że myśląc o stylistyce retro zazwyczaj nie mamy na myśli inspiracji konkretną epoką. Aranżacje te mogą być różne i tym samy jeszcze bardziej intrygujące, a także dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Więcej informacji o stylu retro znajdziesz na www.lazienkiabc.pl

Luksusowe mosiężne baterie

meblelazienkoweretro

Każda łazienka składa się z kilku obowiązkowych elementów. Tymi bez, których nie możemy mówić o funkcjonalności wnętrza są baterie. Nie tylko mają spełniać dobrze swoją funkcję, ale także są jedną z ważniejszych ozdób. W łazience retro ich design jest niezwykle istotny, ponieważ to właśnie od między innymi baterii zależy ostateczny charakter wnętrza.

Baterie łazienkowe charakterystyczne dla tego stylu cechuje dbałość o nawet najmniejszy detal wykończenia. Bogata ornamentyka, zdobienia czy charakterystyczna kolorystyka wykończenia, sprawia że produkty te wyglądają jakby były wprost przeniesione z pałacowego salonu kąpielowego. Pomimo charakterystycznego wyglądu, modele są niezwykle funkcjonalne i posiadają wiele nowoczesnych zastosowań, które nie tylko sprawiają, że użytkowanie ich to prawdziwa przyjemność, to także przyczyniają się do zmniejszenia zużycia wody.

Dziś praktycznie wszyscy czołowi producenci armatury łazienkowej posiadają w swojej ofercie baterie retro. Modele te są luksusowe i wykonywane zazwyczaj z najlepszych materiałów Jednym z nich jest mosiądz, którego główną zaletą jest to, iż nie koroduje. Dzięki czemu raz wybrany zestaw łazienkowych baterii, dobrze wygląda a także idealnie spełnia swoją funkcję przez wiele lat.

Meble łazienkowe retro – klasyczne piękno

lazienkaretro

Bogato zdobione nóżki, efektowne uchwyty oraz ornamentyka – to cechy charakterystyczne mebli retro. Marząc o wnętrzu „z duszą” niekoniecznie musimy odwiedzać sklepy z antycznymi meblami czy pchle targi. Coraz większa ilość producentów posiada serie mebli, które inspirowane są dawnymi epokami i do złudzenia je przypominają.

Meble vintage zazwyczaj dostępne są w specyficznej palecie barw. Z jednej strony o tej kolorystyce można powiedzieć, że jest wygaszona, z drugiej z kolei często pojawiają się barwy mocne i nasycone. Butelkowa zieleń, rozbielone beże, biel, żółcie, brązy czy pomarańcze – to kolory, które idealnie sprawdzają się we wnętrzach inspirowanych zarówno epoką elżbietańską, jak i latami 60 ubiegłego stulecia.

Decydując się na daną szafkę pod umywalkową czy słupek powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na walory wizualne, ale także na parametry techniczne, od których w dużej mierze zależeć będzie czy sprawdzą się w łazienkowej przestrzeni. Dobre meble retro powinny być odporne na negatywne czynniki, takie jak: wilgoć czy wahania temperatury.